- Buvusi Klaipėdos apskrities VPK darbuotoja pažeidė Įstatymo reikalavimus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus I-ojo poskyrio vyr. tyrėja Rasmina Martinaitienė, nepraėjus vienerių metų laikotarpiui po to, kai nustojo eiti pareigas, savo buvusioje darbovietėje atstovavusi fizinių asmenų interesams, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 straipsnio 1 dalies nuostatas.

Atsiųstame pranešime teigta, jog R.Martinaitienė pareigas Klaipėdos AVPK nustojo eiti pernai metų rugsėjį, tačiau po to ji, kaip advokato padėjėja, atstovavo keliems fiziniams asmenims savo buvusioje darbovietėje ir teikė jiems teisines konsultacijas.

Tyrimo metu nustatyta, kad R. Martinaitienė advokato padėjėjo praktika pradėjo verstis nuo 2016 m. spalio 24 d. Nepraėjus vienerių metų (atvėsimo) laikotarpiui, Klaipėdos AVPK Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus II-ajame poskyryje ir Klaipėdos AVPK Imuniteto skyriuje R. Martinaitienė atstovavo ikiteisminių tyrimų proceso dalyvių interesams.

- Pradėti tyrimą dėl Konkurencijos tarybos darbuotojos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai pradėjo tyrimą dėl Konkurencijos tarybos Teisės ir konkurencijos politikos skyriaus vyr. specialistės Elenos Navickaitės-Zalieckienės.

Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, draudžiančių atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose. Taip pat bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė reikalavimo teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Gautame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime teigiama, kad E. Navickaitė-Zalieckienė, atstovaudama Žirginio sporto klubą „Aliūras“, kurio prezidentė yra, kreipėsi raštu į Konkurencijos tarybą ir iniciavo tyrimą.

- Pradėti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės mero

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė pradėti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio.

Bus aiškinamasi, ar E. Pilypaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Gautame Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininko Mindaugo Tarnausko pranešime nurodyta, kad Šakių rajono savivaldybė vykdo Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkursą, E. Pilypaitis yra šio konkurso komisijos pirmininkas ir balsuoja priimant sprendimus. Teigiama, kad E. Pilypaičio pasiūlymu šis konkursas buvo nutrauktas, atmetant vienintelio dalyvio pasiūlymą. Pažymima, kad dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos pagrindais naudoja Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, o E. Pilypaitis yra šio centro steigėjas ir tarybos narys. Be to, dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos sutarties pagrindu naudoja Gelgaudiškio kultūros centras, kuriam E. Pilypaitis vadovavo 2002-2015 metais.

- Pradėti tyrimą dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario Aurimo Lanko

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė pradėti tyrimą dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario Aurimo Lanko.

Bus aiškinamasi, ar A. Lankas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Gautame piliečio pranešime nurodyta, kad A. Lankas dalyvavo 2017 m. liepos 25 d. vykusiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje, balsavo ir aktyviai pasisakė dėl savivaldybės tarybos sprendimo projekto “Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos komisijos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių 2017 m. vasario 22 d. teikime ir 2017 m. birželio 21 d. teikime pateiktiems faktams ištirti sudarymo“. Tvirtinama, kad šiuo savivaldybės tarybos sprendimo projektu siekta sudaryti komisiją, kuri pradėtų A. Lanko, taip pat ir kelių kitų savivaldybės tarybos narių įgaliojimų netekimo procedūrą.

- Pradėti tyrimą dėl Ministro Pirmininko patarėjo Tomo Garasimavičiaus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė pradėti tyrimą dėl Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjo Tomo Garasimavičiaus.

Bus aiškinamasi, ar T. Garasimavičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Nagrinėdama Lietuvos Respublikos Seimo nario Naglio Puteikio pranešimą, VTEK atliko T. Garasimavičiaus privačių interesų deklaravimo patikrą ir nustatė, kad T. Garasimavičius privačių interesų deklaraciją yra pateikęs tik 2013 m. sausio 28 d. Į Ministro Pirmininko patarėjo pareigas T. Garasimavičius pakartotinai paskirtas 2017 m. sausio 9 d., tačiau privačių interesų deklaracijos iki šiol nėra pateikęs.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo deklaraciją pateikti per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo, priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos.

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti