- Alytaus miesto savivaldybės vicemerės V.Gibienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Alytaus miesto savivaldybės tarybos mero pavaduotoja Valė Gibienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK atliko nepritarusi Alytaus miesto savivaldybės Etikos komisijos atliktam V.Gibienės veikos įvertinimui. Tirtos aplinkybės, kai politikė savo privačių interesų deklaracijoje galbūt pavėluotai nurodė sandorį dėl automobilio įsigijimo ir vienašalį (paveldėjimo) sandorį.


- VĮ „Registrų centras“ darbuotojų M.Žaliuko ir S.Kvedaravičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar VĮ „Registrų centras“ Sertifikatų centro vadovas Mindaugas Žaliukas ir buvęs Infrastruktūros valdymo departamento viršininkas Saulius Kvedaravičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų deklaruoti privačius interesus nustatyta tvarka ir terminais.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Pirminiais VTEK duomenimis, M.Žaliukas nebuvo pateikęs privačių interesų deklaracijos, o S.Kvedaravičius savo deklaracijoje nebuvo nurodęs duomenų, jog iki 2016 m. lapkričio buvo tikrosios ūkinės bendrijos „Progesa“ nariu. Papildomai aiškintasi, ar S.Kvedaravičius nenusižengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, kai privačių interesų deklaracijoje galbūt pavėluotai nurodė duomenis apie savo sutuoktinę ir jos darbovietę, einamas pirmininko pareigas daugiabučių namų savininkų bendrijoje „Vytenio loftai“ bei su privačiais asmenimis sudarytus du – pardavimo ir nuomos – sandorius.

 

- Buvusio KTU rektoriaus P.Baršausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas atliktas Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus kreipimosi pagrindu. Teigta, kad P.Baršauskas galėjo pavesti pavaldiniams rengti atsakymus dėl skundo nagrinėjimo, kuris susijęs su jo, kaip privataus asmens, habilitacijai pateikta monografija.

 

- Nagrinės gautą pranešimą dėl žemės ūkio ministro B.Markausko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nagrinės gautą pranešimą dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio.

Seimo narė Agnė Bilotaitė  pranešime teigia, kad B.Markauskas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovu be konkurso antrai kadencijai paskyrė Eriką Bėrontą ir tokiais veiksmais galbūt pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Esą, E.Bėronto vadovaujama NMA yra skyrusi 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT“, kurio valdybos narys ir pajininkas tuo metu buvo B.Markauskas, o šiuo metu – jo motina.


- Nagrinės gautą pranešimą dėl Seimo nario R.Karbauskio elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nagrinės žiniasklaidoje paskelbtą informaciją bei gautą pranešimą dėl Seimo nario Ramūno Karbauskio elgesio.

Naujienų potalo „15min“ žurnalistas Šarūnas Černiauskas atsiųstame kreipimesi teigia, esą R.Karbauskis savo sūnums dovanojo apie 7 mln. eurų, tačiau dovanojimo sandorių nenurodė savo privačių interesų deklaracijoje.


- Aptars archyvinių privačių interesų deklaracijų duomenų tvarkymo klausimus (nuo 13 val.)


- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 10 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (galima trumpa pertrauka)
Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius)

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386
Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96