- Užsienio reikalų ministro atstovės spaudai R.Jakilaitienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar užsienio reikalų ministro atstovė spaudai – politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja – Rasa Jakilaitienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimo pagrindu. Jame teigta, kad R.Jakilaitienė savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė juridinių asmenų, kurių veikloje dalyvauja jos sutuoktinis – UAB „Media 3“, UAB „TV Play“, UAB „TV Play Content Marketing“, VšĮ „Pilietinė medija“. Taip pat, esą, tarnautoja nedeklaravo duomenų, jog sutuoktinio valdoma UAB „Media 3“ yra UAB „Kaltanėnų svirnas“ akcininkė. Papildomai VTEK vertino, ar R.Jakilaitienė laiku deklaravo sutuoktinio vykdomas individualias veiklas bei aplinkybę, jog yra visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ valdybos narė.

 

- Buvusios Seimo nario padėjėjos-sekretorės A.Stasiūnienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvusi Seimo nario padėjėja-sekretorė Aurelė Stasiūnienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK atliko žiniasklaidoje paskelbtos informacijos pagrindu. Teigta, kad A.Stasiūnienė nėra pateikusi privačių interesų deklaracijos.

 

- Trakų rajono savivaldybės politiko M.Šokaičio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Marius Šokaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK atliko nepritarusi savivaldybės Etikos komisijos atlikto tyrimo išvadai, kadangi sprendime nebuvo nurodyti konkretūs argumentai, nepateiktas išsamus teisinis asmens elgesio vertinimas. VTEK tyrė situaciją, kai M.Šokaitis galbūt pavėluotai deklaravo duomenis apie savivaldybės pedagoginę psichologinę tarnybą, kurioje dirba direktoriaus pavaduotoju.  

 

- Buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarnautojo Ž.Sinkevičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) Statybos ir eksploatacijos departamento Statybos ir eksploatacijos skyriaus vyr. projektų vadovas Žymantas Sinkevičius tinkamai laikėsi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatyto vadinamojo vienerių metų „atvėsimo“ laikotarpio.

Šis teisės aktas draudžia pareigas valstybinėje tarnyboje nustojusiems asmenims vienerius metus dirbti įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės vadovu, pavaduotoju, tarybos ar valdybos nariu ar eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos ir kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus asmens tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą. Nustojusiems eiti pareigas valstybinėje tarnyboje taip pat draudžiama vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jie paskutinius metus dirbo.

Tyrimas atliktas KVJUD pranešimo pagrindu. Teigta, jog Ž.Sinkevičius nepraėjus metams po tarnybos KVJUD pabaigos, įsidarbino AB „Latvijas tilti“ Klaipėdos filiale ir po to atstovavo šiai bendrovei KVJUD.

 

- Nagrinės žiniasklaidoje skelbtą informaciją dėl galbūt nedeklaruoto Seimo nario R.Karbauskio sandorio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nagrinės žiniasklaidoje skelbtą informaciją bei žurnalistės atsiųstą pranešimą dėl Seimo nario Ramūno Karbauskio galbūt privačių interesų deklaracijoje nenurodytų duomenų.

Naujienų portalas „15min“ praėjusią savaitę publikacijoje „R.Karbauskis vėl turi deklaravimo problemų: nuslėpė beveik 900 tūkstančių eurų sandorį“ skelbė, kad 2014 m. gruodį politikas sudarė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „Agrokoncernas“. Esą, šis sandoris dar nėra pasibaigęs, kadangi už akcijas R.Karbauskis įsipareigojo atsiskaityti iki šių metų gruodžio, tačiau tokios informacijos jis nepateikė savo privačių interesų deklaracijoje.

 

- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 10 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (galima trumpa pertrauka). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius)

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386
Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96