- Seimo nario A.Skardžiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Seimo narys Artūras Skardžius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas žurnalistės atsiųsto pranešimo ir žiniasklaidoje skelbtos informacijos pagrindu (2018-04-12 portalo „15min“ publikacija „Įdomūs R. Karbausko kaimynai: prie Meilės įlankos žemę valdo A.Skardžiaus žmona, kyla abejonių dėl sandorių deklaravimo“ ir 2018-04-13 – „Po 15min publikacijos apie neatskleistus sandorius prie Meilės įlankos A.Skardžius papildė deklaraciją“). Tirtos aplinkybės, kai A.Skardžius galbūt nedeklaravo arba pavėluotai deklaravo sudarytus sandorius.

- VRK narės A.Žilinskienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narė Aistė Žilinskienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pranešimo pagrindu. Teigta, jog A.Žilinskienė VRK narės pareigas pradėjo eiti 2017 m. birželio pabaigoje, tačiau laiku nepateikė privačių interesų deklaracijos.

- Buvusio žemės ūkio viceministro A.Bogdanovo elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, A.Bogdanovas privačių interesų deklaracijoje nenurodė duomenų apie tai, jog naudojasi privačiai įmonei priklausančiu automobiliu.

- Buvusio žemės ūkio ministro visuomeninio patarėjo A.Kontauto elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs žemės ūkio ministro visuomeninis patarėjas Antanas Kontautas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, reglamentuojančių privačių interesų deklaravimą.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Teigta, kad A.Kontautas nėra tinkamai deklaravęs privačių interesų.

- Klaipėdos jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos vedėjo A.Razbadausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar VšĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“ Chirurgijos klinikos vedėjas Artūras Razbadauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo dalyvauti sprendžiant ar kitaip paveikiant interesų konfliktą keliančius klausimus bei reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas VšĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“ darbuotojo pranešimo pagrindu. Teigta, kad ligoninė ir kompanija „Pfizer Inc.“ ketino sudaryti klinikinio tyrimo sutartį, kurios projekte A.Razbadauskas nurodytas kaip pagrindinis tyrėjas. Su gydytoju būtų pasirašyta atskira sutartis, nustatant jo įsipareigojimus bei apmokėjimą už suteiktas paslaugas. Esą, A.Razbadauskas kreipėsi į ligoninės direktorių, kritikuodamas sutarties projektui teikiamas pastabas ir tokiais veiksmais galbūt siekė paveikti sprendimą dėl jam naudingos sutarties pasirašymo.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio

- Svarstys kitus veiklos klausimus

Posėdžio pradžia – 10 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (galima trumpa pertrauka). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386
Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96