- Kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tiriamos aplinkybės, kai valstybės politikė savo privačių interesų deklaracijoje galbūt nenurodė turinti juridinio asmens akcijų bei galbūt nedeklaravo deklaruotino – 3 tūkst. eurų sumą viršijančio – sandorio. Tyrimą VTEK atliko viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos pagrindu.

 

- Sveikatos mokslų universiteto rektoriaus R. Žaliūno elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius Remigijus Žaliūnas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas privataus asmens pranešimo pagrindu. Teigta, kad R. Žaliūnas, eidamas LSMU rektoriaus pareigas, taip pat vadovauja LSMU ligoninės – Kauno klinikų – Kardiologijos klinikai. Tirtos aplinkybės, ar rektorius, eidamas tarnybines pareigas, nepriiminėjo sprendimų dėl kitos savo darbovietės – LSMU Kauno klinikų.

 

- Radviliškio autobusų parko vadovo V. Milkono elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar UAB „Radviliškio autobusų parkas“ direktorius Vladas Milkonas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose bei reikalavimų deklaruoti privačius interesus ir vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gautų pranešimų pagrindu. Esą, V.Milkonas taip pat vadovauja UAB „Emtra“, kuri pagal koncesijos sutartį valdydama ir nuomos pagrindais naudo dama UAB „Radviliškio autobusų parkas“ perduotą turtą, teikia viešąsias keleivių vežimo paslaugas. Teigta, jog V.Milkonas galėjo būti šališkas, kai Radviliškio rajono savivaldybės tarybos komitetuose galbūt atstovavo UAB „Emtra“ interesams.

 


- Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario T. Arvasevičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Arvasevičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Jame teigta, kad T. Arvasevičius galbūt nedeklaravo narystės ir pareigų asociacijoje „Tauragės „Volano“ sporto klubas“. Taip pat VTEK aiškinosi, ar savivaldybės tarybos narys turėjo pareigą savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti narystę ir pareigas Lietuvos badmintono federacijoje.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386
Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96