- Tinkamai nedeklaravęs privačių interesų, Seimo narys R. Žemaitaitis pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 6 punktas ir 7 straipsnio 1 dalis).

Tyrimo duomenys rodo, kad R. Žemaitaitis 2016 m. gruodį politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ išnuomojo automobilį. Šis sandoris atitinka deklaruotino sandorio kriterijus, – t.y. jis tebegalioja, o jo bendra vertė viršija 3 tūkst. eurų. Todėl jį savo privačių interesų deklaracijoje politikas turėjo nurodyti per 30 kalendorinių dienų nuo sandorio sudarymo dienos. Tai R. Žemaitaitis padarė tik 2018 m. spalį.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO) bei Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) savo rekomendacijose pažymi, kad privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi.

 

- Neringos savivaldybės administracijos direktorius A. Vyšniauskas įstatymo nepažeidė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Neringos savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Vyšniauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimo metu nenustatyta, kad savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo patvirtinamas aktualus socialinio būsto, kaip savivaldybės būsto dalies, sąrašas, būtų tiesiogiai ir akivaizdžiai susijęs su A.Vyšniauskui artimo asmens privačiais interesais, todėl VTEK neturi pagrindo teigti, kad jis būtų veikęs interesų konflikto situacijoje, kai raštu kreipėsi į merą teikti minėtojo sprendimo projektą.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

 

- Tinkamai nedeklaravęs privačių interesų, buvęs UAB „Palangos renginiai“ stebėtojų tarybos narys L. Kondratas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs UAB „Palangos renginiai“ stebėtojų tarybos narys Laimutis Kondratas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus (4 straipsnio 1 dalis).

Nustatyta, kad L. Kondratas įstatyme nustatyta tvarka ir terminais nepateikė privačių interesų deklaracijos, kurioje būtų nurodęs tuo metu UAB  „Palangos renginiai“ ir VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybose eitas pareigas.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

 

- Du medžiotojų klubo „Girios” nariai pažeidė įstatymą tinkamai nedeklaruodami privačių interesų

Tinkamai ir laiku nedeklaravę privačių interesų, du medžiotojų klubo „Girios” nariai – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojas Evaldas Torrau ir VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas Rimantas Bieliauskas – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus (6 straipsnio 1 dalies 4 punktą). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tiriant nustatyta, kad medžiotojų klubo „Girios“ nariu R. Bieliauskas tapo 1992 m., E. Torrau – 2001 m. Taigi ryšį su šia asociacija gydytojai turėjo nurodyti, kai pirmąjį kartą teikė privačių interesų deklaracijas: R. Bieliauskas – 2015 m. vasarį, o E. Torrau – 2017 m. rugsėjį. Tačiau jie to nepadarė. Narystę klube gydytojai deklaravo tik VTEK pradėjus tyrimą dėl jų elgesio – 2018 m. gruodį.

VTEK pernai gruodį sudarė darbo grupę, kuri analizuoja, kaip interesų derinimo reikalavimų laikosi medžiotojų klubo „Girios“ veikloje dalyvaujantys valstybinėje tarnyboje dirbantys arba per pastaruosius trejus metus dirbę asmenys. Tikrinami jų privačių interesų deklaracijų duomenys, vertinama ar tinkamai atskleisti ryšiai su asociacijomis ir kitais juridiniais asmenimis.

Šios analizės bei žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos pagrindu VTEK šiuo metu atlieka tyrimus dėl keturiolikos asmenų.

 

- Tirti buvusio Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato inspektoriaus A. Janulevičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) inspektoriaus Aringo Janulevičiaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimų atstovauti pasibaigus tarnybai.

Šis teisės aktas numato, kad pareigas valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti asmuo, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, jog, praėjus pusmečiui po darbo AVPK pabaigos, A. Janulevičius galbūt atstovavo sau artimą asmenį Alytaus AVPK.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

 


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti