- Vilniaus miesto savivaldybės mero R. Šimašiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei draudimo naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

VTEK tyrė aplinkybes, kai galbūt savivaldybės lėšomis sukurti vaizdo reportažai buvo talpinami R.Šimašiaus socialinio tinklo paskyroje. Taip pat tirtos aplinkybės, kai R. Šimašius savo privačių interesų deklaracijoje galbūt nenurodė galiojančių sandorių, nors informaciją apie pasiskolintas lėšas nurodė Valstybinei mokesčių inspekcijai teiktose metinėse (šeimos) turto deklaracijose.

Tyrimas atliktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos atsiųsto pranešimo pagrindu bei VTEK patikrinus R. Šimašiaus privačių interesų deklaraciją.

- Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas atliktas Vyriausiosios rinkimų komisijos persiųstos informacijos pagrindu. Pranešime buvo nurodyta, jog Druskininkų savivaldybės meras šių metų spalį dalyvavo savivaldybės organizuotame Savivaldos dienos šventės renginyje. Jame R. Malinauskas, esą, galbūt gavo asmeninės naudos pasitelkdamas asociacijos – nepartinio judėjimo „Už Druskininkus“ – atributiką. Meras yra šios asociacijos pirmininkas.  

- Nagrinės informaciją dėl Kauno miesto mero V. Matijošaičio ir tarybos narių D. Matijošaičio bei R. Bičkauskienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nagrinės žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją bei gautą pranešimą dėl Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio elgesio.

Teigiama, jog Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė koreguoti dviejų draustinių planus, o V.Matijošaitis nuo balsavimo nenusišalino ir sprendimui pritarė. Esą, jo interesai yra tiesiogiai susiję su vieno iš draustinių buferine zona, kurioje 15 sklypų statyboms įregistravo „Vici investments“, o V. Matijošaitis turi 100 proc. šios bendrovės akcijų. Taip pat teigiama, jog savivaldybės taryba nusprendė mažinti Kauno Vičiūnų vandenvietę, o šioje teritorijoje Kauno miesto savivaldybės mero sūnus esą turi nekilnojamojo turto.

Gautame pranešime taip pat keliamas klausimas, ar Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai Dainius Matijošaitis ir Ramunė Bičkauskienė, dirbanti Vici įmonių grupėje, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, kai nenusišalino nuo minėtųjų sprendimų priėmimo.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti