- Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės V. Rekešienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai bei naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų rugpjūtį V. Rekešienė galbūt asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybės administracijos tarnybiniu lengvuoju automobiliu. Taip pat VTEK aiškinosi, ar V. Rekešienė nenusižengė šio teisės akto reikalavimams vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, kai galbūt priėmė sau palankius sprendimus, atveriančius galimybes Jurbarko rajono savivaldybės administracijai priklausančiu tarnybiniu automobiliu „Škoda Superb“ naudotis ne tik tarnybos tikslais.

 

- Medžiotojų klubo „Girios“ narių elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins medžiotojų klubo „Girios” narių elgesį, kuriems yra taikomi arba per pastaruosius trejus metus buvo taikomi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimai. Tirta, ar šie asmenys laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

VTEK vertins buvusio Utenos kolegijos direktoriaus Gintauto Bužinsko, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Raguvėlės girininko Arvydo Stakės ir Jurbarko regioninio padalinio Veliuonos girininko Sauliaus Belevičiaus elgesį.

Tyrimai atlikti žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos pagrindu bei atlikus privačių interesų deklaracijų patikrą.

 

- Buvusio Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ direktoriaus D. Bitaičio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ direktorius Dalius Bitaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Tirta, ar D. Bitaitis pateikė privačių interesų deklaraciją laikydamasis nustatytų terminų ir tvarkos, o taip pat – ar turėjo nurodyti duomenis apie būsto paskolos sandorį.

 

- 17-kos sveikatos priežiūros specialistų elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar 17 viešajame sektoriuje dirbančių sveikatos priežiūros specialistų tinkamai ir laiku deklaravo privačius interesus.

VTEK svarstys šių VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų darbuotojų elgesį: III širdies chirurgijos skyriaus vedėjo Gintaro Kalinausko, Anesteziologijos-reanimatologijos skyriaus vedėjo Roberto Stasio Samalavičiaus, Išsėtinės sklerozės koordinacinio centro vadovės Rasos Kizlaitienės, Kardiologinės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjo Giedriaus Navicko, Medicininės genetikos centro vadovo Algirdo Utkaus, Molekulinės genetikos ir citogenetikos laboratorijos vyr. medicinos genetikės Laimos Ambrozaitytės, gydytojos genetikės Birutės Burnytės, Kaulų čiulpų transplantacijos skyriaus gydytojų hematologų Artūro Slobino ir Valdo Pečeliūno, gydytojos kardiologės Sigitos Glaveckaitės, gydytojų Linos Lukoševičiūtės, Arūno Valaikos, Elenos Bernotienės, Gintaro Ferdinando Kaubrio bei Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyresniosios slaugytojos-slaugos administratorės Jadvygos Lozovskos. Taip pat bus vertinamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojo Rimanto Benečio elgesys.

VTEK aiškinasi, ar šie darbuotojai nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų, kai galbūt nedeklaravo arba vėlavo deklaruoti narystę ir pareigas įvairiose profesinėse asociacijose. Tyrimai pradėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos informacijos pagrindu. Pernai lapkritį STT paskelbė nustačiusi atvejų, kai paramą Lietuvos ligoninėms arba su jomis susijusioms įmonėms suteikę juridiniai asmenys laimi šių gydymo įstaigų viešuosius pirkimus. STT duomenimis, esama tendencijų, jog didžiosiose Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse tokiomis aplinkybėmis neretai laimima didžiausia ligoninių viešųjų pirkimų dalis.  

Taip pat VTEK vertins Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojos Rasos Verygienės elgesį. Šiuo atveju tyrimą VTEK atliko po to, kai nepritarė Kauno klinikų atlikto tyrimo išvadai. VTEK tyrė, ar R. Verygienė laiku ir tinkamai deklaravo savo sutuoktinio darbovietes ir pareigas bei vykdytą individualią veiklą.


- Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, V. Komskis 2017 m. balandį dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimus dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo, nors kartu su savo sutuoktine valdo Pagėgių savivaldybėje registruotą UAB „Lavirga“. Be to, teigta, kad V. Komskiui artimi asmenys šios savivaldybės teritorijoje turi žemės.

 

- Buvusio UAB „Mažeikių vandenys” direktoriaus pavaduotojo A. Kozlovo elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs UAB „Mažeikių vandenys” direktoriaus pavaduotojas Algis Kozlovas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, A. Kozlovas, eidamas UAB „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojo pareigas, vėlavo pateikti privačių interesų deklaraciją.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 5,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius). Informacija žiniasklaidai bus teikiama ne anksčiau, nei 15.00 val.

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti