- Du sveikatos priežiūros specialistai laiku ir tinkamai nedeklaravo privačių interesų

VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas Antanas Lukošaitis ir Ambulatorinės kardiologijos poskyrio vedėjas Robertas Mažutavičius nesilaikė reikalavimo privačių interesų deklaracijoje laiku ir tinkamai nurodyti narystę bei pareigas asociacijose. Tokiais veiksmais jie pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) nuostatas. Šį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

A. Lukošaitis nedeklaravo ryšio su Lietuvos neurologų asociacija, o ir R. Mažutavičius – ryšio su Lietuvos hipertenzijos draugija.

VTEK siūlo VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovybei imtis prevencinių priemonių ir užtikrinti, kad šioje įstaigoje dirbantys asmenys privačius interesus deklaruotų VPIDVTĮ nustatytais terminais ir tvarka. Tarptautinių organizacijų nuomone, institucijose turėtų būti skatinama atvira, į pagalbą asmeniui orientuota aplinka. Asmenys neturi bijoti konsultuotis dėl jiems galbūt kylančių interesų konfliktų ar juos atskleisti. Privačių interesų deklaravimas – kiekvieno deklaruojančiojo individuali pareiga. Tai yra svarbi interesų konfliktų prevencijos priemonė. Jos svarbą akcentuoja ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO).

Tyrimus dėl 58-ių viešajame sektoriuje dirbančių sveikatos priežiūros specialistų elgesio dėl galbūt laiku ir tinkamai nedeklaruotų privačių interesų VTEK pradėjo šių metų sausį, gavusi informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Šiuo metu VTEK yra pabaigusi tyrimus ir sprendimus priėmusi dėl 54 tirtųjų asmenų. Dauguma atveju buvo konstatuoti pažeidimai dėl laiku ir tinkamai nedeklaruotų narysčių ir pareigų profesiniu pagrindu vienijančiose asociacijose.

- Tirti aplinkos viceministrės R. Vaitkevičiūtės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės elgesio ėjus pareigas Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamente ir Aplinkos apsaugos departamente prie Aplinkos ministerijos. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas gautos informacijos pagrindu. VTEK aiškinsis aplinkybes dėl R. Vaitkevičiūtės galbūt laiku ir tinkamai nedeklaruoto ryšio su juridiniu asmeniu – asociacija „Respublikinė medžiotojų ir žvejų draugija „Medeina“.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

- Tirti trijų Tauragės rajono savivaldybės administracijos atstovų elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimus dėl Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko, buvusio administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ir jo pavaduotojo Vytauto Navicko elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

VTEK aiškinsis aplinkybes, kai tuo metu dar Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjo pareigas ėjęs D. Kaminskas, taip pat M. Petraitis ir V. Navickas nustatytais terminais ir tvarka savo privačių interesų deklaracijose galbūt nenurodė duomenų apie dalyvavimą savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų komisijos veikloje.

Tyrimai pradėti nepritarus Tauragės rajono savivaldybėje atliktų tyrimų išvadoms. Tyrimams atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimų pradėjimas savaime nereiškia pažeidimų nustatymo.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti