- Dviejų asmenų elgesį dėl galbūt neteisėtos lobistinės veiklos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins UAB „Termosnaigė“ ir Ko gamybos direktoriaus Gintaro Palubinsko bei UAB „Termoskydas“ direktoriaus Edgaro Vaškevičiaus elgesį dėl galbūt neteisėtai vykdytos lobistinės veiklos.

Gautų duomenų pagrindu VTEK aiškinosi, ar šie asmenys nepažeidė atitinkamų Lobistinės veiklos įstatymo (LVĮ) nuostatų, kai Aplinkos ministerijai pateikė raštiškus pasiūlymus keisti du Aplinkos ministro įsakymus. Vienas iš jų susijęs su kvietimu teikti paraiškas atnaujinti daugiabučius namus, antrasis – su daugiabučių namų investicinių planų rengimo tvarkos aprašu.

Lobistine veikla neturi teisės užsiimti VTEK neįregistruoti lobistai. Lobistinė veikla – veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai ar administraciniai sprendimai.

 

- Buvusios Visagino savivaldybės merės D. Štraupaitės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusios Visagino savivaldybės merės Dalios Štraupaitės elgesį.

VTEK tyrė, ar politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti, o taip pat naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, buvusi merė galbūt ne tarnybos tikslais pasinaudojo savivaldybei priklausančiu tarnybiniu transportu bei vairuotojo paslaugomis.

 

- Buvusio Rokiškio rajono savivaldybės mero A. Vagonio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusio Rokiškio rajono savivaldybės mero Antano Vagonio elgesį.

VTEK tyrė, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimų naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

VTEK gavo informacijos, kad 2019 m. vasarį Rokiškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojo vairuojamu tarnybiniu lengvuoju automobiliu A.Vagonis galbūt vyko į rinkiminės agitacijos filmavimą LRT Televizijos biure Kaune.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 3,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius)

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti