- Buvęs Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narys P. Balčiūnas neišvengė interesų konflikto ir pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas, eidamas savivaldybės tarybos nario pareigas, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

Tyrimo duomenys, rodo, kad šių metų balandį Pasvalio rajono savivaldybės tarybos posėdyje spręstas klausimas dėl savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo ir pareiginės algos nustatymo. Posėdyje dalyvavęs tuometinis savivaldybės tarybos narys P. Balčiūnas nenusišalino ir balsavo dėl savo paties kandidatūros.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


- Druskininkų ligoninės gydytojas R. Stankevičius laiku ir tinkamai nedeklaravo privačių interesų

Laiku ir tinkamai nedeklaruodamas privačių interesų, VšĮ Druskininkų ligoninės gydytojas Remigijus Stankevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus (6 straipsnio 1 dalies 1, 4 ir 6 punktai, 7 straipsnio 1 dalis). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tiriant nustatyta, kad R. Stankevičius nedeklaravo duomenų apie savo sutuoktinės toje pačioje darbovietėje – VšĮ Druskininkų ligoninėje – einamas skyriaus vedėjos pareigas, o taip pat nenurodė jos einamų pareigų UAB „Medea klinika“. Be to, R. Stankevičius nepapildė deklaracijos duomenimis apie savo pareigas VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centre ir VšĮ Druskininkų ligoninės stebėtojų taryboje. Pernai vasarį jis sudarė deklaruotino dydžio turistinės kelionės sandorį, tačiau šios informacijos taip pat laiku nedeklaravo.

Pagal VPIDVTĮ, privačių interesų deklaravimas yra nuolatinis procesas: pirmą kartą deklaracija teikiama per 30 kalendorinių dienų nuo priėmimo į pareigas valstybinėje tarnyboje dienos, po to ją būtina per 30 kalendorinių dienų patikslinti kaskart, kai atsiranda naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeičia jau deklaruotieji.

Taip pat VTEK nusprendė, kad R. Stankevičius nepažeidė įstatymo nuostatų nedeklaravęs duomenų apie pernai spalį sudarytą turistinės kelionės sandorį, kadangi šis nesiekė deklaruotino dydžio – 3 tūkst. eurų.

Privačių interesų deklaravimo pareigą viešajame sektoriuje dirbantiems gydytojams, odontologams ir farmacijos specialistams įtvirtina VPIDVTĮ.


- Tirti Sveikatos apsaugos ministerijos tarnautojos O. Vitkūnienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės funkcijas laikinai vykdančios Asmens sveikatos departamento direktorės Odetos Vitkūnienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas gautų pranešimų pagrindu. Nurodoma, kad O. Vitkūnienė buvo komisijos narė konkurse į VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas. Konkurso metu ji, esą, sprendė klausimus dėl jai artimo asmens darbdavio, kuris pretendavo ir šį konkursą laimėjo. Teigiama, kad ji nenusišalino ir apie galimą interesų konfliktą neinformavo Sveikatos apsaugos ministro. Taip pat VTEK vertins aplinkybę, kai O. Vitkūnienė privačių interesų deklaracijoje galbūt laiku nenurodė, jog pradėjo laikinai eiti ministerijos kanclerės pareigas.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


-  Tirti Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus V. Majausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Majausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar šis valstybės tarnautojas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos persiųsto pranešimo pagrindu. Esą, V. Majauskas sudarė sutartį su savo sugyventinei artimo asmens įmone.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


- Tirti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus A.Bartulio ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktoriaus V.Statkaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktoriaus Virgilijaus Statkaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas nepritarus savivaldybės atlikto tyrimo išvadai. VTEK tirs aplinkybes, kai A.Bartulis ir V. Statkus galbūt laiku nedeklaravo einamų pareigų savivaldybės viešųjų pirkimų procedūrose.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


- Tirti Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo A.Lukavičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Almanto Lukavičiaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės tarnautojas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų birželį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Lukavičius balsavo už savo paties skyrimą į šios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


- Tirti VšĮ Šeimos centro „Kartu saldu“ direktorės K. Pikūnės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl VšĮ Šeimos centro „Kartu saldu“ direktorės Kristinos Pikūnės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas Europos socialinio fondo agentūros atsiųstos informacijos pagrindu. Esą, K.Pikūnė, vykdydama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Verslo inovacijų inkubatorius“, įsigijo mokymo paslaugų iš savo sutuoktinio.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


- Tirti Respublikinės Kauno ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjos J. Vitkienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Respublikinės Kauno ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjos Jolantos Vitkienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas VTEK atlikus J. Vitkienė deklaruotų duomenų analizę. Pirminiais duomenimis, ji galbūt nėra nurodžiusi duomenų apie savo sutuoktinio ryšius su juridiniais asmenimis ir jo sudarytus deklaruotinus sandorius, kuriuos pats sutuoktinis deklaravo.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti