- SAM kanclerės funkcijas laikinai vykdančios Asmens sveikatos departamento direktorės O.Vitkūnienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės funkcijas laikinai vykdančios Asmens sveikatos departamento direktorės Odetos Vitkūnienės elgesį. Aiškintasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gautų pranešimų pagrindu. Nurodyta, kad O. Vitkūnienė buvo komisijos narė konkurse į VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas. Konkurso metu ji, esą, sprendė klausimus dėl jai artimo asmens darbdavio, kuris pretendavo ir šį konkursą laimėjo. Teigta, kad O. Vitkūnienė nenusišalino ir apie galimą interesų konfliktą neinformavo Sveikatos apsaugos ministro.

Taip pat VTEK vertino aplinkybę, kai ji privačių interesų deklaracijoje galbūt laiku nenurodė, jog pradėjo laikinai vykdyti ministerijos kanclerės funkcijas.

 

- Šešių asmenų elgesį jiems galbūt vykdžius neteisėtą lobistinę veiklą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins šešių asmenų elgesį, kai jie galbūt vykdė neteisėtą lobistinę veiklą.

Tyrimai atlikti dėl šių asmenų elgesio: Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorės Agnės Gaižauskienės, Lygiagretaus vaistų importo asociacijos direktoriaus Miko Rimanto, Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorės Jūratės Kulberkienės, UAB „BAA Training“ direktorės Eglės Vaitkevičiūtės, UAB „FL Technics“ generalinio direktoriaus Žilvino Lapinsko ir Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus Danuko Arlausko.

Tirtos aplinkybės, kai minėtieji asmenys atitinkamoms institucijoms – Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ir Vidaus reikalų ministerijoms – galbūt teikė konkrečius pasiūlymus keisti teisės aktus, nors nebuvo įsiregistravę lobistais.

 

- Buvusio žemės ūkio ministro patarėjo V. E. Kirsnicko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusio žemės ūkio ministro patarėjo Virginijaus Eugenijaus Kirsnicko elgesį. Tirta, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimų, taikomų pareigas valstybinėje tarnyboje nustojusiems eiti asmenims.

Įstatymas draudžia vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje valstybinėje tarnyboje dirbęs asmuo paskutinius metus dirbo. Taip pat asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose tais klausimais, kurie buvo priskirti jo tarnybinėms funkcijoms.

Tyrimą VTEK atliko Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pranešimo pagrindu. Esą, 2017 m. vasarį, nustojęs eiti pareigas ŽŪM, nepraėjus vienerių metų laikotarpiui, V. E. Kirsnickas atstovavo ministerijoje juridiniams asmenims.

 

- Buvusio Telšių rajono savivaldybės tarybos nario A. Lukavičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusio Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Almanto Lukavičiaus elgesį. Aiškintasi, ar valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų birželį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Lukavičius balsavo už savo paties skyrimą į šios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

 

- Trakų rajono savivaldybės merės E. Rudelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės elgesį. Tirta, ar politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. VTEK aiškinosi aplinkybes, kai 2018 m. vasarį E.Rudelienė galbūt nenusišalino Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstant ir priimant sprendimą, susijusį su švietimo įstaigų, įskaitant ir Lentvario M. Šimelionio gimnazijos, direktorių pareiginėmis algomis. Esą, politikė ir minėtosios gimnazijos vadovas tuo metu buvo nekilnojamojo turto bendrasavininkiai – taigi sprendimų dėl jo priėmimas merei galbūt galėjo sukelti interesų konfliktą. VTEK taip pat aiškinosi aplinkybes, ar E. Rudelienė nepateko į interesų konfliktą, kai sprendė klausimus dėl tuomečio gimnazijos direktoriaus kasmetinių atostogų.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti