- Ekonomikos ir inovacijų viceministro E. Čivilio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Ekonomikos ir inovacijų viceministro Elijaus Čivilio elgesį.

Aiškintasi, ar jis laiku deklaravo privačius interesus 2018 m. kovą pradėjęs eiti šias pareigas. Gautame pranešime, kurio pagrindu atliktas tyrimas, teigta, kad E. Čivilis galėjo nesilaikyti šio reikalavimo, nors Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nurodo tai padaryti per 30 kalendorinių dienų nuo pareigų pradžios.

 


- AB „Klaipėdos vanduo“ stebėtojų tarybos narės I. Gailiuvienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins AB „Klaipėdos vanduo“ stebėtojų tarybos narės Irenos Gailiuvienės elgesį.

Aiškintasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.
Nuo 2018 m. deklaruoti privačius interesus privalo ir akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, stebėtojų tarybų ir valdybų nariams.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu ir atlikus privačių interesų deklaravimo patikrinimą. Esą, I. Gailiuvienė nustatyta tvarka ir terminais nepateikė privačių interesų deklaracijos.

 

- AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus M. Bartuškos elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos elgesį.

Aiškintasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, tarnybiniu bendrovės automobiliu M. Bartuška ne darbo metu ir savaitgaliais vyksta į savo sodybą bei važinėja kitais privačiais reikalais.

Taip pat aiškintasi, ar M. Bartuška, pradėjęs eiti generalinio direktoriaus pareigas AB „Lietuvos geležinkeliai“, laiku pateikė privačių interesų deklaraciją.  

 

- Buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos E. Mantulovos elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos elgesį.

Aiškintasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) draudimo valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesų valstybės ar savivaldybių institucijose.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą 2016 m. E. Mantulova, būdama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, darbo metu pagal įgaliojimą atstovavo privatiems juridiniams asmenims ir šių įmonių vardu VĮ Registrų centrui teikė jų dokumentus.

Taip pat vertintos aplinkybės, kai E. Mantulova, eidama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas, galbūt atstovavo juridiniams asmenims ne tik 2016 m., bet ir 2017-2018 metų laikotarpiu. Be to, E. Mantulova galbūt nesilaikė VPIDVTĮ reikalavimų tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus, kai keitėsi jos pareigos ir darbovietės.

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti