- Nacionalinės transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos A. Būziuvienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Nacionalinės transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos Audronės Būziuvienės elgesį.
Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas Sveikatos apsaugos ministerijos atsiųsto pranešimo pagrindu. Esą, laikinai vykdydama direktorės funkcijas, ji 2018 m. NTB įdarbino savo dukterį bei sprendė kitus su jos tarnyba susijusius klausimus.

 

- Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narių V. Dilio ir H. Šiaudinio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narių Vyganto Dilio ir Henriko Šiaudinio elgesį.

Aiškintasi, ar šie valstybės politikai nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusių Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas pernai, nepritarus Ignalinos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimams. VTEK vertino aplinkybes, kai V. Dilys ir H. Šiaudinis, įgiję savivaldybės tarybos narių įgaliojimus, privačių interesų deklaracijas galbūt pateikė nesilaikydami nustatytos tvarkos ir terminų.

 

- Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos tarnautojo J. Janonio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo specialisto Jauniaus Janonio elgesį.

VTEK aiškinosi, ar J. Janonis nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusių Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų dėl privačių interesų deklaravimo.

Tyrimas pradėtas pernai žiniasklaidoje pateiktos informacijos pagrindu ir patikrinus, kaip tarnautojas deklaruoja privačius interesus. VTEK aiškinosi, ar J. Janonis laiku ir tinkamai deklaracijoje nurodė ryšį su Alytaus „Rotary“ klubu, Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ bei medžiotojų klubu „Nemunas“, o taip pat – ar deklaravo savo sutuoktinės duomenis, kaip tai nustato įstatymas.

 

- Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nario G. Stoškaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nario Gintario Stoškaus elgesį.

Aiškintasi, šis ar valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) draudimo atstovauti bei reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Teigta, kad G. Stoškus, kaip Jurbarko rajono verslininkų organizacijos tarybos pirmininkas, pateikė prašymą Jurbarko rajono savivaldybės tarybai dėl nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčių tarifų nustatymo. Jame esą prašyta 2020 m. nekilnojamam turtui nustatyti 0,3 proc. mokestinės vertės tarifą bei svarstyti galimybę mažinti 2020 m. žemės mokesčio ir 2019 m. žemės nuomos tarifus ne mažiau kaip 30-40 procentų ar net daugiau.

VPIDVTĮ nustato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo negali atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesų valstybės ar savivaldybių institucijose, išskyrus atvejus, kai jis veikia kaip atstovas pagal įstatymą. Šio apribojimo išimtis konkrečiu atveju gali nustatyti atitinkamos institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas.

Taip pat VTEK gautame pranešime teigta, kad 2019 m. gegužę, savivaldybės tarybos posėdyje svarstant minėtuosius klausimus dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų, žemės nuomos mokesčio tarifų ir lengvatų bei žemės mokesčio tarifų ir lengvatų nustatymo, G. Stoškus nenusišalino.

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti