- Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narės R. Albrikienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narės Romos Albrikienės elgesį. Tirta, ar ji nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK tyrimą pradėjo gavusi Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos raštą. Tirtos aplinkybės, kai pernai lapkritį R. Albrikienė galbūt nenusišalino ir dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl pareigybių skaičiaus nustatymo Šiaulių rajono savivaldybės švietimo įstaigose ir švietimo paslaugų centre. Į šį sprendimą įtraukta ir R. Albrikienės kita darbovietė – Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, kurioje ji eina direktoriaus pavaduotojos ugdymui ir neformalaus švietimo mokytojos pareigas.

- Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės L. Rimkienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Linos Rimkienės elgesį. Aiškintasi, ar valstybės politikė nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimo laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas po to, kai VTEK kilo abejonių dėl galbūt netinkamo VPIDVTĮ nuostatų taikymo savivaldybės tarybos Etikos komisijos atliktame tyrime. VTEK aiškinosi aplinkybes, ar L.Rimkienei tapus savivaldybės tarybos nare, kilo pareiga per nustatytą terminą privačių interesų deklaracijoje nurodyti duomenis apie darbą UAB „Hotrema”, buvimą Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo padėjėja-teisininke ir Mažeikių Trečiojo amžiaus universiteto Teisės fakulteto dėstytoja.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitose institucijose atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Posėdis vyks nuotoliniu būdu.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti