- Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys A. Gasys pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Arvydas Gasys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

Tyrimo duomenys rodo, kad pernai kovą A. Gasys nenusišalino nuo savivaldybės tarybos sprendimo dėl Jonavos miesto daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų 2019-2021 metams patvirtinimo, o šių metų vasarį – nuo šio sprendimo pakeitimo. Pabrėžtina, kad šiuo atveju savivaldybės tarybos sprendimai nebuvo abstraktūs ar bendrojo pobūdžio. Pateiktuose projektuose buvo aiškiai ir nedviprasmiškai įvardytas adresas daugiabučio namo, kuriame vienas iš butų priklauso A. Gasio artimam asmeniui, o pats valstybės politikas yra įregistravęs savo gyvenamąją vietą. VTEK vertinimu, siekdamas išvengti interesų konflikto, A. Gasys privalėjo nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.


- Eidama Šakių miesto vietos veiklos grupės pirmininkės pareigas, A. Bakaitė pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad, eidama Šakių miesto vietos veiklos grupės pirmininkės pareigas, Aistė Bakaitė pažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

Tiriant nustatyta, kad pernai sausį A. Bakaitė nenusišalino ir pasirašė Šakių miesto vietos veiklos (VVG) grupės valdybos posėdžio, kuriame spręsta dėl jos pačios įdarbinimo Šakių miesto VVG administravimo paraiškai įgyvendinti, protokolą. VTEK vertinimu, A. Bakaitei tai neabejotinai sukėlė interesų konfliktą ir ji privalėjo nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti