- Buvusios Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai” direktorės L. Krauzienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins buvusios Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai” direktorės Laimutės Krauzienės elgesį. Aiškintasi, ar, eidama šias pareigas, ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos atsiųsto pranešimo pagrindu. Esą, L. Krauzienė, vadovaudama minėtajai mokyklai, 2017 ir 2019 m. galbūt pasirašė dvi paslaugų teikimo sutartis su sporto klubu „Forsarus“, kurio nare ji pati yra. Be to, L. Krauzienė galbūt nedeklaravo ryšio su šiuo sporto klubu savo privačių interesų deklaracijoje, kai turėjo tokią pareigą.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas (VTEKĮ) numato, kad tyrimą VTEK gali pradėti per trejus metus nuo asmens galbūt teisės aktus pažeidžiančios veikos padarymo. Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo redakcija. Kadangi pranešime nurodomas galimas L. Krauzienės elgesys iki 2020 m., tyrimą atlikdama VTEK vertins šį elgesį pagal tuo metu galiojusias VPIDVTĮ  nuostatas.   

- Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nario J. Voitechovičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nario Jaroslavo Voitechovičiaus elgesį. Aiškintasi, ar valstybės politikas nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas susipažinus su Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimu dėl J. Voitechovičiaus elgesio, kuriame tirtos aplinkybės dėl galimo ryšių su UAB „Jaraks“ nedeklaravimo. Abejodama, ar įstatymo nuostatos buvo pritaikytos tinkamai, VTEK nusprendė pati atlikti tyrimą ir įvertinti valstybės politiko elgesį.
Iki 2019-12-31 galiojęs įstatymas be kita ko numatė ir pareigą deklaruoti juridinį asmenį, kurio veikloje dalyvaujama.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitose institucijose atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. Posėdis vyks nuotoliniu būdu.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti