- Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narių A. Kaminskienės ir S. Sinickio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narių Aušrelės Kaminskienės ir Sauliaus Sinickio elgesį. Ji taip pat yra savivaldybės tarybos Etikos komisijos narė, o jis – šios komisijos pirmininkas.

Tyrimai atlikti gautos informacijos pagrindu. Tirta, ar minėtieji valstybės politikai nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK aiškinosi aplinkybes, kai A. Kaminskienė, būdama savivaldybės tarybos Etikos komisijos nare, aktyviai dalyvavo šios komisijos posėdyje svarstant su jos atžvilgiu atliekamais tyrimais susijusius klausimus.

S. Sinickio atveju VTEK tyrė situaciją, kai šių metų kovą valstybės politikas galbūt nenusišalino savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdyje svarstant klausimą dėl jo elgesio atitikties VPIDĮ nuostatoms, reglamentuojančioms privačių interesų deklaravimą.

 

- Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nario A. Jacevičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nario Artūro Jacevičiaus elgesį.

Aiškintasi, ar jis nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti. Tyrimą VTEK atliko įvertinusi Pakruojo rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos atliktą tyrimą ir suabejojusi dėl galbūt netinkamo VPIDVTĮ nuostatų taikymo.

VTEK aiškinosi situaciją, kai pernai spalį savivaldybės tarybos posėdyje svarstant sprendimo projektą, susijusį su Pakruojo rajono savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimu, A. Jacevičius galbūt pasiūlė šį klausimą išbraukti iš darbotvarkės ir už tai balsavo, taip pat galbūt balsavo ir už patį projektą. Esą, A. Jacevičius dirba vienoje iš sutartį su švietimo įstaigomis sudariusių vežėjų – keleivinio transporto paslaugas teikiančioje AB „Pakruojo transportas“.

 


- Vilniaus miesto savivaldybės mero R. Šimašiaus elgesį

(dėl prašymo neviešinti konfidencialios informacijos, šiuo klausimu numatomas uždaras VTEK posėdis)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus elgesį. Aiškintasi, ar jis nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

VTEK tyrė aplinkybes, kai meras pernai lapkritį galbūt nurodė savivaldybės darbuotojams jo vardu parengti skundą administraciniam teismui dėl jo atžvilgiu pernai spalį priimto savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimo, kuriuo R. Šimašiui konstatuotas Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimas.

Tyrimą VTEK atliko įvertinusi savivaldybės tarybos Etikos komisijos pateiktą informaciją.- Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nario J. Klimkevičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nario Juozo Klimkevičiaus elgesį. Aiškintasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas po to, kai VTEK, gavusi atitinkamą pranešimą dėl J. Klimkevičiaus elgesio, paragino jį deklaruoti privačius interesus, tačiau J. Klimkevičius iki VTEK jam išsiųstame raginime nustatyto termino to nepadarė.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitose institucijose atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 3,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti