2016-09-29

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), bendradarbiaudama su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK), palygino, kokius privačius interesus deklaruoja kandidatai į Seimą šioms abiem institucijoms.

Įgyvendinant Seimo nutarimu patvirtintą Nacionalinės kovos su korupcija 2015−2025 metų programą, Korupcijos prevencijos įstatymą ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) rekomendacijas, šių metų pradžioje VRK pirmininkas, Generalinis prokuroras, Policijos generalinis komisaras ir VTEK pirmininkas bendru įsakymu patvirtino Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių kampanijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos priemonių planą. Juo siekiama užtikrinti ilgalaikę, veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevencijos bei kontrolės sistemą rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo srityse.

Vieną iš šio plano priemonių – skelbti kandidatų į Seimą ir einančiųjų pareigas valstybinėje tarnyboje privačių interesų deklaracijų lyginamąją informaciją. Šis VRK ir VTEK tinklapiuose internete prieinamas elektroninis stebėsenos bei informavimo įrankis leidžia palyginti šioms abiem institucijoms pateiktas deklaracijas bei užtikrina automatinį kandidatų į valstybės politikus informavimą apie deklaracijos duomenų neatitikimus.

Pirminės VTEK atliktos analizės metu buvo sugretintas daugiau nei 1500 deklaracijų turinys ir įvertinti duomenys apie kandidatų į Seimą nurodytus privačius interesus. Pirminiais duomenimis, aptikta apie 600 neatitikimų tarp pateiktų deklaracijų. Tuo remdamasi, VTEK nusprendė visus kandidatus į Seimo narius papildomai informuoti apie duomenų neatitikimus ir paraginti pastaruosius ištaisyti. Asmenims bus išsiųsti pranešimai apie būtinybę nedelsiant patikslinti duomenis.

Galimybę palyginti, kokius privačius interesus deklaruoja kandidatai į Seimą VRK ir kokius – VTEK, turi ir visuomenės atstovai. Šie duomenys yra viešai prieinami abiejų komisijų tinklapiuose internete.


VTEK ir VRK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti