2017-01-19

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovai aptarė skaidrumo situaciją šalies viešajame sektoriuje su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais. Pastarieji atvyko į Lietuvą antrajai žvalgomajai misijai šalies pasirengimo stoti į šią organizaciją procese. VTEK taip pat koordinavo skaidrumo sritį kuruojančių EBPO ekspertų susitikimus su įvairių valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Šių susitikimų tikslas – surinkti informacijos apie skaidrumo plėtrą ir kovos su korupcija procesą Lietuvos viešajame sektoriuje. Pirmoji žvalgomoji EBPO ekspertų misija Lietuvoje įvyko pernai birželį.

VTEK susitikimas su EBPO atstovais. Iš kairės: VTEK pirmininkas R. Valentukevicius, vertėja, EBPO analitikas Frederic St-Martin

Valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų elgesio priežiūrą atliekančios VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius EBPO Viešojo sektoriaus skaidrumo padalinio politikos analitikui Frédéricui St-Martinui pristatė pastarojo meto VTEK iniciatyvas skaidrumui viešajame sektoriuje didinti. „Atliktas didelis prevencinis darbas bendradarbiaujant su naujai išrinkto parlamento nariais. Buvome surengę mokymus didžiosios daugumos parlamentinių frakcijų atstovams privačių interesų deklaravimo bei interesų konfliktų valdymo klausimais. Taip pat vykdėme prevencines iniciatyvas, siekdami padėti Lietuvos sveikatos priežiūros specialistams įgyvendinti prievolę atskleisti privačius interesus. Teikėme šimtus išaiškinimų bei rekomendacijų politikams ir valstybės tarnautojams deklaravimo klausimais. Interesų deklaravimas yra viena efektyviausių skaidrumo didinimo priemonių. Kadangi mūsų įstaigos pajėgumai nėra dideli, tikimės, kad darbą palengvins Privačių interesų registro (PIREG) sukūrimas“, - sakė R. Valentukevičius.

VTEK susitikimas su EBPO atstovais. Iš kairės: EBPO analitikas Frederic St-Martin, VTEK Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys

Ši priemone numatyta Nacionalinėje kovos su korupcija programoje (NKKP). Interesų deklaravimo prievolę turintiems asmenims PIREG galėtų suformuoti preliminarias deklaracijas iš įvairių valstybinių informacinių sistemų surinktų duomenų pagrindu. Taip pat sistema siųstų asmenims priminimus – kad informacija deklaracijose atsirastų laikantis įstatyme numatytų terminų. VTEK yra pradėjusi parengiamuosius šios sistemos steigimo darbus. Numatoma, jog PIREG pradės veikti kitąmet, jei nekils sunkumų dėl projekto finansavimo.

VTEK atstovai aptarė ir pernai sveikatos priežiūros srityje įvykdytas prevencijos programas bei situaciją lobistinės veiklos reguliavimo srityje.

EBPO ekspertai šią savaitę taip pat lankėsi Utenoje ir Šiauliuose, susitiko su šių savivaldybių merais, Etikos komisijų nariais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais, aptarė skaidrumo situaciją ir iniciatyvas regionuose.

VTEK koordinuotuose susitikimuose su EBPO ekspertais taip pat dalyvavo atstovai iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, Transparency International Lietuvos skyriaus, Nacionalinės Antikorupcijos Asociacijos, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, Generalinės prokuratūros, Teisingumo ministerijos, Valstybės kontrolės, Finansų ministerijos ir kitų institucijų.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti