2017-05-08

Penktadienį Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) lankėsi Lietuvoje viešinti Gruzijos parlamento atstovų delegacija. Nariai Levan Gogichaishvili, Beka Odisaria, Giorgi Liluashvili, Nino Tsilosani, Irakli Beraia, Tsotne Zurabiani, Savalan Mirzoev, Tina Bokuchava, Irakli Abesadze ir Giorgi Tugushi prieš tai lankėsi Seime, Gruzijos ambasadoje, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje biure, Viešųjų pirkimų tarnyboje bei Valstybės kontrolėje.

Į VTEK atvykusius svečius pasveikino VTEK narys, laikinai einantis pirmininko pareigas, dr. Virginijus Kanapinskas bei VTEK narys prof. Saulius Katuoka, o taip pat VTEK sekretoriato atstovai. Prof. S.Katuoka atkreipė dėmesį, jog svečiai atvyko labai įdomiu VTEK laikotarpiu, kai Seimas sprendžia klausimą dėl galimybės pakeisti šios institucijos formavimo tvarką bei laukiama paskiriant penktojo VTEK nario, kuris turėtų pakeisti kovo mėnesį iš posto pasitraukusį pareigūną.

Prof. S.Katuoka taip pat pažymėjo, kad dauguma dabartinių VTEK narių yra teisininkai. Jis pabrėžė, jog teisės išmanymas VTEK veikloje yra būtinas, nes kasdien prisireikia taikyti įstatymus, o institucijos priimtus sprendimus tikrina teismai. „Mūsų darbas labai atsakingas, kadangi tai susiję su valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų karjera. Posėdžių salėje svarstome ir aukštas pareigas valstybėje einančių asmenų – ministrų, merų, pareigūnų – ir kitų valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų elgesį“, – sakė prof. S.Katuoka.

Išsamiau apie VTEK veiklos ypatybes svečiams papasakojo Prevencijos skyriaus vyresnioji patarėja Evelina Matulaitienė. Ji akcentavo, jog VTEK atlieka ne tik viešųjų ir privačių interesų derinimo, bet ir lobistinės veiklos priežiūrą. Pažymėjo, kad šiuo metu laukiama pokyčių teisiniame lobistinės veiklos reglamentavime – Seimas svarsto galimybes priimti Lobistinės veiklos įstatymo pataisas. E.Matulaitienė akcentavo, jog naujoje įstatymo redakcijoje lobistams numatyta didesnė atskaitomybė visuomenei ir mažesnė administracinė našta.

Gruzijos parlamento nariai teiravosi, kokia atsakomybė taikoma už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimus, kurių asmenų privačių interesų deklaracijos yra viešos ir kodėl jos viešinamos ne visos, kokia tvarka privačius interesus atskleidžia žvalgybą atliekantys asmenys. Taip pat delegacijos atstovai domėjosi VTEK sudarymo principais, atskaitomybe, sekretoriato darbuotojų skaičiumi.
Vizitu VTEK Gruzijos parlamento nariai pabaigė savaitę trukusią savo viešnagę Lietuvoje.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti