2017-08-10

Buvusiai Seimo narei nepalankus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimas buvo paliktas galioti. Vilniaus apygardos administracinis teismas (Teismas) šiandien atmetė jos skundą.

2017 m. kovo 8 d. VTEK konstatavo, kad buvusi Seimo narė, privačių interesų deklaracijoje nenurodžiusi duomenų, jog naudojasi privačiai bendrovei priklausančiu automobiliu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 7 punktą. Jis nustato pareigą valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui privačių interesų deklaracijoje nurodyti artimus asmenis ar kitus jam žinomus asmenis arba duomenis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

Teismas konstatavo, kad VTEK atliktas tyrimas yra visapusiškas ir išsamus. Sprendime atskleista pažeidimo esmė ir tinkamai įvertintos nustatytos faktinės aplinkybės bei padarytos tinkamos teisinės išvados dėl pareiškėjos pažeidimo.

Teismo nuomone VTEK, įvertinusi individualią pareiškėjos situaciją, nustačiusi hipotetinę galimybę interesų konfliktui kilti, pagrįstai nustatė Įstatymo pažeidimą dėl pareiškėjos nedeklaruotų duomenų. Pareiškėja, nors ir teigia, kad ji negalėjo žinoti apie ateityje kilsiančius interesų konfliktus, tačiau, būdama Seimo nare, turėjo būti atsakinga ir atidi, įvertinti suteikto mandato svarbą ir užimamų pareigų pobūdį, bei atitinkamai deklaruoti duomenis dėl naudojimosi bendrovės automobiliu. Tokios aplinkybės jai buvo žinomos.

Teismas akcentavo, kad pareiškėja tyrimo metu buvo Seimo narė, o Seimo nario teisinis statusas yra išskirtinis ir suponuoja aukštesnį tarnybinės etikos standartų suvokimą bei laikymąsi. Pažymėjo, kad jei pareiškėjai kilo abejonių, ar reikia deklaruoti duomenis, ji turėjo galimybę kreiptis į VTEK tuo metu kai tapo Seimo nare ir užpildė deklaraciją, o ne tuo metu, kai viešai buvo aptariama susidariusi situacija.

Teismas atmetė buvusios Seimo narės skundą kaip nepagrįstą.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti