2017-09-14

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) siūlo Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) įvertinti galimybę panaikinti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui prieštaraujančius buvusios VšĮ „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras“ (KMPMC) direktorės priimtus sprendimus bei sudarytus sandorius. Taip pat VTEK rekomenduoja ŠMM imtis prevencinių priemonių, kad jai pavaldžiose įstaigose būtų užtikrinta minėtojo teisės akto vykdymo kontrolė.

Vakar VTEK pripažino buvusią KMPMC vadovę veikus interesų konflikto situacijoje. Ji sistemingai pažeidinėjo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. VTEK vertinimu, KMPMC vadovė naudojosi pareigomis asmeninei naudai gauti, kai pati su savimi ir jai artimais asmenimis pasirašinėjo autorinių kūrinių užsakymo sutartis, o tuo pagrindu gaudavo autorinius honorarus. Taip pat tyrimas parodė, kad buvusi KMPMC vadovė šioje mokymo įstaigoje nuolat sprendė savo artimųjų – sūnų bei marčios – tarnybos eigos klausimus.

Vakar VTEK taip pat pradėjo tyrimus dėl trijų KMPMC vadovaujančias pareigas šiuo metu einančių ir vieno buvusio darbuotojo elgesio. Aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti