2017-10-19

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymą, Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisykles bei vidaus teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias VTEK veiklą. Tokia tarnybiniam nusižengimui tirti sudarytos komisijos išvada šiandien buvo patvirtinta Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK).

Tyrimo komisija nustatė, kad M.Siaurys sumenkino dalykinę VTEK reputaciją ir viršijo tarnybinius įgaliojimus, rengdamas išaiškinimą buvusiai Seimo narei dėl privačių interesų deklaravimo, dienraščiui „Klaipėda“ pateikdamas išankstinę nuomonę dėl buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės elgesio, neteisėtai rinkdamas duomenis apie VTEK narius ir darbuotojus bei nevykdydamas pareigų, kai privalėjo pateikti su Privačių interesų registro steigimu susijusius dokumentus atsakingoms institucijoms.

Tyrimo komisija taip pat nustatė, kad pernai rugsėjį, kai buvo atliekamas tyrimas dėl nesuderintų su VTEK nariais M.Siaurio teiginių žiniasklaidoje apie legalų pacientų atsidėkojimą medikams pinigais, tarnautojas tarnybiniu elektroniniu paštu patarinėjo tuometiniam VTEK pirmininkui Romui Valentukevičiui, kada reikia pradėti ir baigti šį jo atžvilgiu atliekamą tarnybinį patikrinimą. M.Siaurys laiške taip pat vadino VTEK narius ir darbuotojus tokiais epitetais, kaip „kadastro matuotojas“, „tetos“, „teliukas“, „ungurys“, o kai kuriuos Seimo narius įvardijo kaip „jaunų panų mėgėją, „šlapiaklynę“ bei „fiziką“ ir teigė, jog pastarieji „yra pasiruošę „kirsti“.

Pernai spalį R.Valentukevičius skyrė M.Siauriui švelniausią tarnybinę nuobaudą – pastabą, kurią nepraėjus mėnesiui, pernai lapkritį, savo įsakymu panaikino. Po trijų dienų buvęs VTEK vadovas skyrė Prevencijos skyriaus vedėjui 600 eurų priemoką, o dar po kelių savaičių – gruodį – 40 proc. pareiginės algos dydžio priemoką. Tokio dydžio priemoka M.Siauriui buvo skirta ir šių metų vasarį, o be to tarnautojas buvo paskirtas vertinimo komisijos pirmininku, turėjusiu vertinti kitų VTEK sekretoriato valstybės tarnautojų veiklą.

Šių metų pradžioje VTEK nariai prašė inicijuoti tyrimą dėl M.Siaurio elgesio, susijusio su išaiškinimo teikimu buvusiai Seimo narei ir kitų anksčiau paminėtų aplinkybių. Tačiau R.Valentukevičius tai daryti atsisakė. Tyrimas buvo pradėtas šių metų balandį, tuometiniam VTEK vadovui pasitraukus iš pareigų. Kovo mėnesį, įteikęs atsistatydinimo pareiškimą, R.Valentukevičius priėmė M.Siauriui palankių sprendimų: dviem mėnesiams išleido jį atostogų bei panaikino savo įsakymą, kuriuo šį tarnautoją anksčiau skyrė vadovauti darbo grupei, turėjusiai pasirengti Privačių interesų registro steigimo darbams. Tyrimo komisijos išvadoje nurodoma, kad tokiais veiksmais buvęs VTEK vadovas galėjo siekti padėti M.Siauriui išvengti gresiančios tarnybinės atsakomybės.

Tačiau tarnybinės nuobaudos už padarytus pažeidimus M.Siauriui skirti nebeįmanoma: pasibaigė Valstybės tarnybos įstatyme nustatytas tarnybinės nuobaudos skyrimo terminas. Buvęs VTEK pirmininkas šio tarnautojo veiklos netyrė, o nuo R.Valentukevičiaus atsistatydinimo dienos M.Siaurys daugiau nei penkis mėnesius darbe nebuvo dėl atostogų, nedarbingumo ir vaiko priežiūros atostogų.

Komisija galimam tarnybiniam M.Siaurio nusižengimui tirti, patikrinusi M.Siaurio privačių interesų deklaraciją, taip pat aptiko galimų pažeidimų tarnautojui galbūt nesilaikius privačių interesų deklaravimo tvarkos. Rugsėjo pradžioje tarnautojas deklaravo tris sandorius, vienas kurių buvo sudarytas 2005 m., o kiti du – 2016 m. VTEK atliko atskirą tyrimą dėl šių aplinkybių. M.Siaurio elgesys bus svarstomas rytoj vyksiančiame VTEK posėdyje.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti