2018-01-18

VĮ „Registrų centras” vadovybė turės patikrinti, ar įmonės darbuotojai tinkamai deklaruoja privačius interesus ir ištirti galimus pažeidimus. Tokį įpareigojimą davė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Apie patikros rezultatus ir tyrimų išvadas VĮ „Registrų centras” turės informuoti VTEK per du mėnesius.

Vakar dėl nedeklaruotų interesų VTEK konstatavo pažeidimus dviem vadovaujančias pareigas einantiems šios įmonės darbuotojams. Vienerius metus nuo šio pažeidimo paaiškėjimo dienos jie negalės būti skatinami. Atlikdama šį tyrimą, VTEK gavo informacijos, kad dalis VĮ „Registrų centras” darbuotojų nevykdo pareigos deklaruoti privačių interesų.

Privačių interesų deklaravimo tvarką numato Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Jo reikalavimai galioja taip pat ir valstybės bei savivaldybių įmonėse dirbantiems ir administravimo įgaliojimus turintiems asmenims. Privačių interesų deklaracijas asmenys privalo pateikti elektroninėmis priemonėmis per 30 kalendorinių dienų nuo jų priėmimo į pareigas dienos. Deklaracijoje būtina nurodyti ne tik savo, bet ir sutuoktinio duomenis: darbovietę ir pareigas, ryšius su juridniais asmenimis, per pastaruosius metus metus gautas dovanas, jei jų vertė viršija 150 Eur bei sudarytus sandorius, jei jų vertė viršija 3 tūkst. Eur, o taip pat kitas aplinkybes, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Interesų deklaravimo svarbą pabrėžia ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO). Jei valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys nedeklaruoja privačių interesų, daroma žala valstybinės tarnybos skaidrumo įvaizdžiui.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti