2018-03-16

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pagrįstai pripažino Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktorių Valerijų Belovą veikus interesų konflikto situacijoje, nedeklaravus privačių interesų ir tokiais veiksmais pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Tokios nuomonės laikosi Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), todėl V.Belovo skundą atmetė.

Pernai rugpjūtį VTEK konstatavo pažeidimą „Delfino“ vadovui, kadangi jis nenusišalino ir pasirašė sutartis su savo sūnaus darboviete – Vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų užimtumo centru (VJSUC), kuriame ir pats epizodiškai dirba. Be to ryšio su šia įstaiga V.Belovas nebuvo nurodęs savo privačių interesų deklaracijoje. VAAT pritarė, jog V.Belovo ir jo sūnaus darbo santykiai VJSUC yra laikytini jo privačiu interesu.

Skųsdamasis teismui, „Delfino“ vadovas teigė interesų konflikto nematąs, tačiau jis neneigė VTEK nustatytų faktinių aplinkybių ir nepateikė jas paneigiančių duomenų. Taip pat V.Belovas atkreipė dėmesį, kad Šiaulių apylinkės teismas interesų konflikto nenustatė, kai pernai nagrinėjo bylą dėl jo atleidimo iš „Delfino“. Tačiau VAAT pabrėžė, jog ne bendrosios kompetencijos teismui, o VTEK yra suteikta teisė nustatyti, ar asmuo pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Šiuo teisės aktu siekiama užtikrinti, kad valstybinėje tarnyboje neplistų korupcija, o priimant sprendimus pirmenybė būtų teikiama viešiesiems interesams. Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo vengti net šališkumo regimybės. Kokių priemonių turi imtis interesų konflikto situacijos siekiantis išvengti asmuo, taip pat yra įtvirtinta minėtajame įstatyme. VAAT teigimu, V.Belovas privalėjo veikti taip, kad jo veikla ir priimami sprendimai nekeltų abejonių dėl galimo asmeninio suinteresuotumo priimant sprendimus.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti