2018-03-16

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pagrįstai pripažino vienos mokyklos direktorių veikus interesų konflikto situacijoje, nedeklaravus privačių interesų ir tokiais veiksmais pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Tokios nuomonės laikosi Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), todėl mokyklos direktoriaus skundą atmetė.

Pernai rugpjūtį VTEK konstatavo pažeidimą vienos mokyklos vadovui, kadangi jis nenusišalino ir pasirašė sutartis su artimo asmens darboviete, kurioje ir pats epizodiškai dirba. Be to, ryšio su šia įstaiga mokyklos vadovas nebuvo nurodęs savo privačių interesų deklaracijoje. VAAT pritarė, jog mokyklos direktoriaus ir jam artimo asmens darbo santykiai yra laikytini direktoriaus privačiu interesu.

Skųsdamasis teismui, mokyklos vadovas teigė interesų konflikto nematąs, tačiau jis neneigė VTEK nustatytų faktinių aplinkybių ir nepateikė jas paneigiančių duomenų. Taip pat mokyklos direktorius atkreipė dėmesį, kad Šiaulių apylinkės teismas interesų konflikto nenustatė, kai pernai nagrinėjo bylą dėl jo atleidimo iš šios mokyklos. Tačiau VAAT pabrėžė, jog ne bendrosios kompetencijos teismui, o VTEK yra suteikta teisė nustatyti, ar asmuo pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Šiuo teisės aktu siekiama užtikrinti, kad valstybinėje tarnyboje neplistų korupcija, o priimant sprendimus pirmenybė būtų teikiama viešiesiems interesams. Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo vengti net šališkumo regimybės. Kokių priemonių turi imtis interesų konflikto situacijos siekiantis išvengti asmuo, taip pat yra įtvirtinta minėtajame įstatyme. VAAT teigimu, mokyklos direktorius privalėjo veikti taip, kad jo veikla ir priimami sprendimai nekeltų abejonių dėl galimo asmeninio suinteresuotumo priimant sprendimus.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti