2018-04-11

VTEK pirmininko pareigas laikinai eis VTEK narys teisės profesorius Saulius Katuoka. Tokį sprendimą bendru sutarimu šįryt sušauktame posėdyje priėmė VTEK. Prof. S.Katuoka VTEK nario pareigas eina nuo 2014 m., į jas buvo teiktas Lietuvos Respublikos Prezidentės.

Iki šiol laikinuoju VTEK pirmininku buvęs dr. Virginijus Kanapinskas šių pareigų atsisakė po to, kai vakar Seimas vieno balso persvara slaptu balsavimu nepritarė jo skyrimui nuolatiniu VTEK pirmininku. Šiai įstaigai jis laikinai vadovavo daugiau nei metus. Nuolatinio pirmininko VTEK neturi nuo pernai kovo, kai iš pareigų atsistatydino buvęs VTEK pirmininkas R.Valentukevičius kilus abejonėms dėl jo veiklos skaidrumo.

VTEK pirmininką iš penkių šios komisijos narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas. Kitų VTEK narių pareigas šiuo metu eina: nuo 2014 m. antrąją kadenciją – žurnalistė Dalia Paulauskaitė, nuo 2017 m. – teisininkas Edmundas Sakalauskas, teisės istorikas dr. Antanas Šenavičius bei – antrąją kadenciją – V.Kanapinskas.

VTEK yra Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali institucija, vykdanti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų ir lobistų veiklos priežiūrą bei korupcijos prevenciją. VTEK pirmininkas ir nariai yra nepriklausomi ir vadovaujasi tik teisės aktais bei etikos normomis. VTEK klausimus svarsto ir sprendimus priima kolegialiai. VTEK nario kadencijos trukmė – penkeri metai.

Nuolat veikiančia institucija VTEK tapo 1999 m. Pirmuoju VTEK pirmininku Seimas tuomet skyrė teisininką prof. Vytautą Andriulį. Per pastaruosius devyniolika metų į VTEK pirmininko pareigas Seimas taip pat buvo paskyręs Algirdą Meškauską, Jolantą Petkevičienę, Remigijų Rekertą ir R.Valentukevičių.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti