2018-04-17

Vien tai, jog Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius sustabdė narystę asociacijoje, nereiškia, kad jis nebeturi jokių privačių interesų jos veikloje. Tokius interesus bei administracijos direktoriaus veikimą išimtinai asociacijos naudai patvirtina aktyvūs jo paties veiksmai kalbant šios asociacijos vardu ir pristatant su ja susijusio sprendimo projektą savivaldybės taryboje. Tokią nutartį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), atmetęs administracijos direktoriaus skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) jam konstatuoto pažeidimo. Teismo teigimu, VTEK sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas, todėl jį naikinti nėra pagrindo.

Pernai gruodį VTEK konstatavo, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius veikė esant interesų konfliktui ir dėl to pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Jis dalyvavo vienos asociacijos veikloje kaip valdybos narys, o vėliau šią veiklą laikinai sustabdė. Tuo metu administracijos direktorius derino ir Raseinių rajono savivaldybės tarybai pristatė sprendimą, kuriuo siūlyta asociacijai skirti prižiūrėti evangelikų liuteronų senąsias kapines ir Pirmojo pasaulinio karo Vokietijos imperijos karių kapus. Sprendimas parengtas pagal asociacijos prašymą. Savivaldybės taryba siūlymui pritarė ir įgaliojo Raseinių miesto seniūniją sudaryti kapų priežiūros sutartį su šia asociacija iki 2020 m. Narystės asociacijoje sustabdymą administracijos direktorius deklaravo tik po to, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl jo elgesio.

VAAT akcentavo teismų praktikoje įtvirtintą poziciją, kad valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens narystė asociacijoje yra suvokiama kaip privatus interesas, o pats administracijos direktorius šį sustabdymą nurodė esant laikiną. Taigi aplinkybės nepaneigia, jog administracijos direktorius veikė interesų konflikte. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra pasisakęs, kad privatus interesas gali būti ir nematerialinis, nukreiptas į konkretaus asmens naudos sukūrimą. Pats savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad jis savo veiksmais siekė įgyvendinti viešąjį interesą. Tačiau VAAT primena, kad viešieji interesai yra visuomenės suinteresuotumas, jog asmenys valstybinėje tarnyboje sprendimus priimtų be jokio asmeninio suinteresuotumo.

VAAT taip pat atmetė keturių Raseinių rajono savivaldybės tarybos narių skundus ir paliko galioti VTEK jiems kontatuotus pažeidimus. Jie, būdami asociacijos nariais, balsavo savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimą dėl kapų priežiūros skyrimo minėtajai asociacijai.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti