Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas domėjosi, ar privačius interesus deklaravo visi savivaldybių politikaiar privačius interesus deklaravo visi savivaldybių politikai

2015 m. liepos 29 d. pranešimas VIR


Vykdant parlamentinę kontrolę Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (toliau – Komitetas) pirmininkas Valentinas Bukauskas antradienį, liepos 28 d., susitiko su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (toliau – VTEK) pirmininku Romu Valentukevičiumi ir aptarė komisijos veiklos aktualijas – savivaldybių politikų privačių interesų deklaracijų pateikimą, galimybes tobulinti teisinių santykių, susijusių su viešųjų ir privačių interesų derinimu, reglamentavimą, Privačių interesų registro kūrimą.
VTEK vadovas informavo, kad prevencijos priemonės, kurių imtasi siekiant paskatinti šių metų pavasarį išrinktus savivaldybių tarybų narius pateikti privačių interesų deklaracijas, davė gerų rezultatų. Liepos 28 d. privačių interesų deklaracijas buvo pateikę 1378 asmenys, t.y. 90,42 proc. visų savivaldybėse išrinktų politikų. Palyginimui, š.m. gegužės 1 d., prieš imantis prevencijos, privačių interesų deklaracijas tebuvo pateikę tik 18,57 proc. šių politikų. Deklaracijas pateikti labai paskatino VTEK kartu su Komitetu birželį organizuota konferencija savivaldybių politikams ir viešai skelbiamas privačių interesų deklaravimo žemėlapis. Pažymėtina, kad nuo liepos 22 d. VTEK interneto svetainėje skelbiamame žemėlapyje matyti, kurie savivaldybių politikai laiku nedeklaravo savo privačių interesų. Taigi kiekvienas rinkėjas gali sužinoti savo išrinktųjų požiūrį į tarnybinę etiką. Komiteto pirmininkui pasidomėjus, kokių veiksmų bus imtasi drausminant vėluojančius pateikti deklaracijas savivaldybių politikus, R. Valentukevičius patikino, kad šiuo metu atliekama savivaldybių tarybų sprendimų, kuriuos priimant dalyvavo šie politikai, analizė. Ši analizė atskleis, ar savivaldybių tarybų nariai nepateko į interesų konfliktų situacijas. VTEK, pasitelkusi savivaldybių tarybų etikos komisijas, vertins nedeklaravusių ir galimai patekusių į interesų konflikto situacijas savivaldybės tarybos narių elgesį, ir imsis reikiamų priemonių.
Komiteto pirmininkas pabrėžė, kad tikslinga teisės aktuose kuo aiškiau reglamentuoti atvejus ir procedūras, kada ir kaip, kylant interesų konfliktui, politikai privalo nusišalinti nuo sprendimų priėmimo. V. Bukauskas akcentavo, kad nusišalinimo procedūros turi būti aiškios, konkrečios ir paprastos, t.y. nustatančios, kaip politikai turi elgtis svarstant klausimus ir balsuojant dėl sprendimų.
Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas V. Bukauskas teiravosi apie Privačių interesų registro kūrimą. VTEK pirmininkas teigė, kad šis registras leis užtikrinti veiksmingesnį privačių interesų deklaravimo procesą – įgalins keistis informacija su kitais registrais, leis atlikti tikslesnę deklaruotų duomenų patikrą ir greičiau identifikuoti interesų konfliktų grėsmes. Be to, Privačių interesų registras pasitarnaus plečiant privačius interesus privalančių deklaruoti asmenų ratą. Konkrečius registro kūrimo darbus numatoma pradėti 2016 m.
Komiteto pirmininkas V. Bukauskas, baigiantis susitikimui, pažymėjo, kad Seimo rudens sesijos metu privačių interesų deklaravimo bei Vyriausios tarnybinės etikos komisijos veiklos aktualijos išliks Komiteto dėmesio centre.

Parengė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro vedėjas
Bronius Kleponis (tel. (8 5) 239 6805, el. p.bronius.kleponis@lrs.lt

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti