2015 m. rugpjūčio 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose įvyko Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Romo Valentukevičiaus susitikimas, kurio metu buvo aptarta tarnybinės etikos nuostatų laikymosi situacija bei praktinės interesų konfliktų užkardymo priemonės vietos savivaldoje.

VTEK pirmininkas R. Valentukevičius, pristatydamas savo vadovaujamos institucijos darbus akcentavo, kad didžiausias dėmesys užtikrinant tarnybinės etikos nuostatų laikymąsi vietos savivaldoje, - tarp valstybės politikų, tarnautojų, biudžetinių įstaigų vadovų ir pan., yra ir bus skiriamas prevencinėms priemonėms – viešumui, informacijos sklaidai, mokymams, privačių interesų deklaravimo bei kitų VTEK teikiamų paslaugų gerinimui. R. Valentukevičius pažymėjo, kad vykdomas aktyvus ir glaudus VTEK bendradarbiavimas su kitomis teisėsaugos bei kontrolės institucijomis – LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetu, Antikorupcijos, Etikos ir procedūrų komisijomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrole, savivaldybių tarybų etikos komisijomis, šioje srityje taip pat labai svarbus ir duoda akivaizdžiai teigiamų rezultatų. Akcentuota, jog VTEK pasitelkusi modernias, interaktyvias prevencines priemones, per labai trumpą laiką pasiekė, kad privačius interesus viešai uždeklaruotų iš esmės visi naujos kadencijos savivaldybių tarybų nariai. R. Valentukevičius LR Seimo pirmininkei pristatė ir su ja aptarė rengiamą analogišką VTEK iniciatyvą – užtikrinti, kad privačius interesus uždeklaruotų visi gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tokią prievolę nuo šių metų kovo 1 d. numato Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos.

LR Seimo pirmininkė L. Graužinienė pastebėjo, jog VTEK veikla, užtikrinant tarnybinės etikos nuostatų laikymąsi valstybinėje tarnyboje yra išties pastebima ir kas svarbiausia – kuria ženklų pokytį, kurio pavyzdys galėtų būti visuotinis savivaldybių tarybos narių privačių interesų deklaravimas. Pritardama VTEK pirmininko pristatytoms galimų tarnybinės etikos nuostatų pažeidimų prevencijos ateities iniciatyvoms, L. Graužinienė pažymėjo aktyvesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo šioje srityje svarbą ir naudą.

2015 m. rugsėjo mėnesį planuojamas VTEK pirmininko R. Valentukevičiaus susitikimas su LR Seimo Antikorupcijos komisijos vadovu Vitalijumi Gailiumi praktinėms interesų konfliktų bei prevencijos priemonėms aptarti.

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti