2019-03-08

Teisėjų tarybos inicijuoto susitikimo su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovais metu teismai sulaukė ir pateikė savo siūlymus dėl galimos korupcijos pasireiškimo rizikos identifikavimo teismų sistemoje. Nutarta steigti tarpinstitucinę darbo grupę antikorupcinei aplinkai teismuose stiprinti.

Pasak Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojo Ramūno Gadliausko, šį susitikimą teismai inicijavo siekdami iš kompetentingų tarnybų gauti reikalingos informacijos apie galimus rizikos faktorius. „Neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje nutarta sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę, kurią sudarys šalies teismų, Teisėjų tarybos, Nacionalinės teismų administracijos, STT, VTEK ir Prezidentūros atstovai. Ši darbo grupė sieks į galimas rizikos problemas pažvelgti plačiau – ne tik į galimas rizikas teisėjų darbe. Mums visiems labai svarbu, kad visi teismų sistemos darbuotojai jaustųsi saugiai ir sudarytų nepakančią korupcijai aplinką“, – pristatydamas susitikimo rezultatus teigė R. Gadliauskas, pabrėždamas, kad jei darbo grupė nustatys poreikį tobulinti tam tikrus teisės aktus, bus atliekamas jų vertinimas antikorupciniu požiūriu.

Tiek STT vadovas Žydrūnas Bartkus, tiek VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas teigė darbo grupei teiksiantys ekspertinę pagalbą. Susitikimo metu Teisėjų taryba STT ir VTEK atstovams pristatė jau nuo 2012 m. teismuose diegiamas priemones antikorupcinei aplinkai kurti, kartu ieškodami būdų jas tobulinti.

Teisėjų tarybai buvo svarbi VTEK nuomonė dėl teisėjų viešųjų ir privačių interesų konflikto prevencijos. Susitikimo metu buvo analizuota, ar šiandien teismuose taikomos teisėjų viešųjų ir privačių interesų konflikto prevencijos priemonės yra pakankamos, aptartas prevencijos priemonių efektyvumas.

VTEK pirmininkas E. Sakalauskas teigė: „2018 m. turėjome du teisėjus, kurie padarė pažeidimus dėl privačių interesų deklaravimo. Šiais metais – vieną. Teismuose didelių problemų nematome, tačiau visada norėtųsi vis geriau ir geriau. Mano manymu, reikia ieškoti visų įmanomų resursų, kaip stiprinti antikorupcinę aplinką teismuose.“

Teisėjai, kaip ir bet kurie kiti valstybės tarnautojai, pildo privačių interesų deklaracijas, kurių duomenys yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje. „Teisėjas negali dalyvauti nagrinėjant bylą ir turi nusišalinti, jeigu jis pats tiesiogiai ar netiesiogiai suinteresuotas bylos baigtimi arba yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl jų nešališkumo“, – teigė R. Gadliauskas.

Nacionalinės teismų administracijos ir VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti