2019-04-15

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovai dalyvavo konferencijoje „Skaidri sveikatos sistema. Ko reikia, kad visuomenė pasitikėtų?“. Šį renginį organizavo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Transparency International Lietuvos skyriumi (TILS), Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA).

Konferencijos metu institucijų atstovai pasidalijo įžvalgomis dėl skaidrios sveikatos apsaugos sistemos kūrimo bei tyrimų duomenimis, apžvelgiančiais esamą situaciją.

VTEK vyresnysis patarėjas priminė, kad viešajame sektoriuje dirbantiems gydytojams, odontologams ir farmacininkams Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nuo 2014 m. yra įtvirtinta pareiga deklaruoti privačius interesus. O nuo 2018 m. tokias deklaracijas turi teikti ir viešuosiuose pirkimuose dalyvaujantys asmenys. Šios priemonės yra skirtos nešališkumui, viešumui ir skaidrumui sveikatos priežiūros sistemoje užtikrinti. VTEK vyresnysis patarėjas konferencijos metu aptarė ir VTEK sukurtą prevencinį klausimyną, kurį kasmet bus prašoma pildyti viešojo sektoriaus institucijas, įskaitant sveikatos priežiūros įstaigas. Šio klausimyno metu surinktų duomenų pagrindu VTEK teiks tikslines rekomendacijas atitinkamoms institucijoms.

STT atstovai konferencijoje pristatė 2018-2019 m. Lietuvos korupcijos žemėlapį, JGA kalbėjo apie vykdomą akciją #BūkPokytis, o TILS ir POLA atstovai aptarė priemones, svarbias kuriant antikorupcinę aplinką sveikatos priežiūros įstaigose, ir galimybes aktyviai spręsti įsisenėjusias korupcijos problemas.

VTEK ir SAM informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti