2019-06-13

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pastarąjį mėnesį skyrė intensyviems viešojo sektoriaus darbuotojų apmokymams. Seminarų metu kalbėta apie tai, kaip tinkamai įgyvendinti Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme numatytas prievoles – deklaruoti privačius interesus ir vengti situacijų, keliančių interesų konfliktą. Dalyviai išklausė teorinius ir praktinius interesų derinimo aspektus, sužinojo apie dažniausiai šioje srityje kylančias problemas bei jų sprendimo būdus, turėjo galimybę užduoti klausimus ir konsultuotis.

Mokymams skirta 10 valandų, juos išklausė apie 200 viešojo sektoriaus atstovų: socialinės apsaugos srities darbuotojų, sveikatos priežiūros specialistų bei viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujančių asmenų.

VTEK praktika rodo, jog privačius interesus deklaruojantys asmenys dažnai painioja šią pareigą su turto ir pajamų deklaravimu, neretai abejoja, ar privalo privačių interesų deklaracijoje nurodyti tam tikrus ryšius ar kitus duomenis. Pavyzdžiui, VTEK sulaukia paklausimų dėl tam tikrų rūšių sandorių ir gautų dovanų, įskaitant gautąsias iš artimų asmenų, deklaravimo, dėl narystės profesinėje sąjungoje, darbo taryboje, Šaulių sąjungoje ir kitose asociacijose deklaravimo. Dažnai teiraujamasi dėl duomenų apie artimų asmenų ir kitų interesų konfliktą galinčių kelti asmenų deklaravimo.

Spręsdami interesų derinimo problemas, valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys į VTEK dažniausiai kreipiasi dėl situacijų, susijusių su artimų asmenų darbu toje pačioje institucijoje (galimų nepotizmo atvejų), dėl nusišalinimo tvarkos, interesų konfliktų prevencijos, leidimo dirbti kitą darbą, tarnybinio transporto naudojimo ir panašių aplinkybių.

Pernai VTEK pasirinko naują mokymų kryptį. Dėl naujos strategijos mokymai tapo intensyvesni ir tikslingai pritaikyti atitinkamoms auditorijoms.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti