2015-11-26

 

Artėjant šventėms ir dovanojimo bumui Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priminė valdininkams, kaip elgtis gavus dovanų. Šiandien paskelbtoje rezoliucijoje „Dėl dovanų ir neatlygintinų paslaugų“ VTEK atkreipė dėmesį į tai, jog valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys rizikuoja patekti į interesų konfliktą, jei vėliau jiems tektų spręsti su dovanotoju susijusius klausimus.

 

„Artėja šventos Kalėdos, Naujieji metai, todėl tiems, kurie tarnauja valstybei, neabejotinai gali kilti rizikingų situacijų priimant dovanas, kurias visuomenė gali įvertinti prieštaringai. Aukštas pareigas einantys asmenys turi stiprinti pasitikėjimą valstybe, jiems taikomi griežtesni reikalavimai, todėl jie privalo elgtis taip, kad niekam nekiltų nė menkiausių abejonių dėl jų skaidrumo“, – sakė VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius.

 

Dokumente valdininkams pateikiamos keturios rekomendacijos. Pirmoji ragina paisyti visuomenės lūkesčių dėl skaidrios valstybės politikų bei valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų veiklos ir atsisakyti dovanų, kurios visuomenei galėtų sukelti abejonių.

 

„Rekomenduojama nepriimti dovanų ar (ir) neatlygintinų paslaugų, jei jų priėmimo aplinkybės visuomenėje galėtų būti suprantamos nevienareikšmiškai, vertinamos prieštaringai ir sukurtų interesų konflikto regimybę. Neturėtų būti priimamos dovanos ar (ir) neatlygintinos paslaugos iš asmenų, su kurių privačiais interesais susijusį klausimą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo išsprendė, sprendžia ar galėtų spręsti ateityje“, – rašoma dokumente.

 

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas leidžia valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims priimti iki 30 Eur vertės dovaną ar neatlygintiną paslaugą, jei ji gauta pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas ir yra skirta reprezentacijai arba yra susijusi su atliekamomis pareigomis. Jei dėl tokios dovanos visgi kiltų interesų konfliktas, VTEK ragina valdininkus vienerius metus nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su tokią dovaną teikusiu asmeniu.

 

Trečioji ir ketvirtoji rezoliucijoje minimos rekomendacijos kalba apie būtinybę gautas dovanas deklaruoti. „Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, kurie asmeniškai ar per tarpininkus priėmė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme leidžiamą dovaną ar (ir) neatlygintiną paslaugą iš fizinio ar juridinio asmens, jeigu dėl to gali kilti interesų konfliktas, apie tai privalo deklaruoti nedelsiant, bet ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas“, – rašoma dokumente.

 

VTEK taip pat primena, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys per 30 kalendorinių dienų turi deklaruoti dovanas ir neatlygintinas paslaugas, gautas iš ne artimųjų asmenų, jeigu jų vertė yra didesnė nei 150 Eur.

 

Visą VTEK rezoliuciją galima rasti čia: http://bit.ly/1R8qHOj

 

VTEK informacija

 

 

 

Pasiteiravimui:

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos

atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė, 8 672 63523, egle@vtek.lt

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti