2015-12-17

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ėmė tikrinti, kaip viešajame sektoriuje dirbantys gydymo specialistai žengė pirmuosius žingsnius skaidrios veiklos linkme.

Gautas dovanas, sandorius, ryšius su fiziniais ir juridiniais asmenimis bei kitus interesų konfliktą keliančius duomenis gydytojai, odontologai ir farmacininkai turėjo deklaruoti iki šių metų kovo. Biudžetinėse, valstybės ir savivaldybių bei viešosiose įstaigose dirbantiems gydymo specialistams ši prievolė atsirado pernai, kai Seimas išplėtė privačius interesus privalančių atskleisti asmenų ratą. Tai – siekis įtvirtinti viešajame sektoriuje dirbančių sveikatos priežiūros specialistų nešališkumą ir pašalinti bet kokį galimą jų asmeninį suinteresuotumą atliekant pareigas.

Šiuo metu VTEK savo sistemoje mato beveik 10 tūkstančių šios srities deklaracijų. Pasak VTEK pirmininko Romo Valentukevičiaus, komisija analizuoja šiuos duomenis, tačiau norint suskaičiuoti privačių interesų neatskleidusius gydymo specialistus, reikia nustatyti, kiek pagal išduotas licencijas yra dirbančiųjų viešajame sektoriuje ir kiek iš jų realiai vykdo veiklą.

„Mums šiuo metu svarbu išsiaiškinti, kurie medikai nedeklaravo privačių interesų, kaip numato įstatymas, ir atskirti „pelus nuo grūdų“, tai yra sužiūrėti, ar tarp deklaravusiųjų nėra privačiame sektoriuje dirbančių medikų, nes jiems ši prievolė negalioja. Taip pat aiškinamės, ar pateiktos deklaracijos yra išsamios ir be klaidų. Bendradarbiaudami su kitomis institucijomis atliekame kryžminę patikrą – lyginame turimus duomenis su kitų valstybės informacinių sistemų duomenimis. Skaičiai ir informacijos kiekiai dideli, todėl šios srities skaidrinimo procesą planuojame įgyvendinti etapais“, – sakė R. Valentukevičius.

Prievolę atskleisti privačius interesus biudžetinėse, valstybės ir savivaldybių bei viešosiose įstaigose dirbantiems gydymo specialistams įtvirtina Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Jiems galioja ta pati deklaravimo tvarka, kaip ir šalies politikams bei kitiems valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims. Privačių interesų deklaracijos VTEK standartizuotai teikiamos per Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Viešajame sektoriuje dirbančių gydytojų, odontologų ir farmacininkų deklaracijos yra viešos ir visuomenei prieinamos VTEK interneto svetainėje. Išimtys taikomos asmenims, kurių duomenys įstatymų nustatyta tvarka yra neviešinami.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti