2022-01-27

Dvidešimt metų Vilniaus senamiestyje veiklą vykdžiusią Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dabar galima rasti Naujamiestyje, adresu – A. Goštauto g. 9. Šiandien Turto bankas simboliškai perdavė VTEK šias naujai suremontuotas ir jos veiklai pritaikytas administracines patalpas.

Iš kairės: Turto banko Turto valdymo departamento direktorius Jonas Stravinskas ir VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas

„A. Goštauto pastatų kompleksas yra ko gero didžiausias mūsų valdomas objektas pagal bendrą plotą, esantį vienoje vietoje. Jo sutvarkymas ir įveiklinimas yra tarp prioritetinių mūsų uždavinių. Siekdami efektyvaus valstybės turto valdymo ir panaudojimo, tokius objektus atnaujiname, pritaikome būsimų nuomininkų poreikiams ir į juos perkeliame valstybės institucijas bei įtaigas. Taip paprasčiau užtikrinti įvairių patalpų priežiūros ir aptarnavimo paslaugų teikimą, maksimaliai išnaudojami Turto bankui priklausantys pastatai, o atsilaisvinusios patalpos gali būti parduodamos, gautos lėšos panaudojamos kitiems turto atnaujinimo projektams“, – sakė Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Beveik pusmetį vykusių remonto darbų metu patalpos buvo pritaikytos žmonėms su negalia, buvo pakeistos inžinerinės sistemos, įrengta vėdinimo ir kondicionavimo sistema, atlikti apdailos darbai ir kt. Bendra darbų vertė sudarė 348,7 tūkst. eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM). Didesnę šios sumos dalį padengė Turto bankas, likusią – 150 tūkst. – VTEK. Remonto darbus atliko UAB „Akvesta“, projektuotoja – UAB „Metro Forma“. Naujosios VTEK patalpos užima apie 700 kv. m.

VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas laiko Turto banko perduotą simbolinį patalpų raktą

„Džiaugiamės, kad mūsų naujosios patalpos yra žymiai patogesnės tiek interesantams, tiek kolektyvui: geresnis susisiekimas, sudarytos puikios sąlygos asmenims su negalia, įrengta erdvesnė asmenų aptarnavimo zona, ergonomiškos darbo vietos, didesnė posėdžių salė, kuri anksčiau keldavo problemų, kai gyvų posėdžių metu joje reikėdavo sutilpti didesniam asmenų skaičiui, įrengtas funkcionalus pasitarimų kambarys. Be to, pastate dideli langai, todėl yra daugiau natūralios šviesos, o patalpose įrengti energiją taupantys sprendimai – tokie kaip vėdinimui skirtas rekuperatorius – užtikrina ne tik didesnį ekonomiškumą, ekologiją, bet ir geresnę kolektyvo sveikatą. Esame dėkingi visiems, kurie prisidėjo sukuriant patogesnę erdvę VTEK darbui“, – džiaugėsi VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas.

Senosios patalpos, kuriose VTEK dirbo pastaruosius dvidešimt metų, esančios Vilniaus g. 27 (475,23 kv. m ploto), bus parduodamos. Registrų centro duomenimis, šio turto rinkos vertė sudaro apie 590 tūkst. eurų. Šiame pastate Turto bankas iš viso valdo 1 600 kv. m ploto. Jame šiuo metu dar yra įsikūrusios Mokestinių ginčų komisija ir Lietuvos administracinių ginčų komisija.

Pastaraisiais metais Turto bankas atnaujina A. Goštauto gatvėje esančių pastatų kompleksą. Bendras A.Goštauto g. 9 ir 12 pastatų plotas sudaro daugiau nei 15 tūkst. kv. m, šiuo metu yra išnuomota kiek daugiau nei 11 tūkst. kv. m. ploto. Turto banko remontuojamas plotas sudaro 4 462 kv. m, o bendros investicijos sudarys daugiau nei 1,37 mln. eurų.

Kol kas atnaujinimo darbai dar nepradėti Goštauto g. 11 adresu pažymėtame to paties komplekso pastate. Jis bus atnaujinamas ir pritaikomas būsimų nuomininkų poreikiams artimiausiais metais, kai bus apsispręsta, kokios institucijos jame galėtų įsikurti.

Turto banko ir VTEK informacija