2022-03-02

Reikšdama paramą Ukrainai, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) blokavo Rusijos Federacijos atstovų dalyvavimą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Vyriausiųjų viešojo sektoriaus skaidrumo ekspertų darbo grupėje (SPIO). Pastarosios tikslas – palaikyti skaidrumo ir antikorupcinės aplinkos formavimą bei įgyvendinimą, gerą viešąjį valdymą ir stiprinti susijusias pamatines vertybes.

Šią darbo grupę sudaro ne tik EBPO valstybių narių ir kandidačių atstovai, bet ir asmenys iš kitų šalių. VTEK išreiškė stiprų nepritarimą, kad karinę agresiją prieš Ukrainos gyventojus panaudojusi ir tarptautinę teisę pažeidusi šalis ekspertiniu lygmeniu dalyvautų SPIO susitikime ir kitose jos veiklose. Santykius su Rusija stabdanti EBPO šią poziciją palaikė.

VTEK darbuotojai savo ruožtu ėmėsi padėti ir nuo karo nukentėjusiems Ukrainos gyventojams. Prisidėdami prie koordinuojamų humanitarinės pagalbos iniciatyvų, VTEK atstovai suruošė būtiniausių vaistų, sveikatos priežiūros priemonių, prekių kūdikiams, ir kitų reikalingų daiktų siuntinį. Tikimasi, kad jis operatyviai pasieks Ukrainos gyventojus.

VTEK informacija