2021-01-22

Virtualią pagalbos ranką viešojo sektoriaus atstovams tiesia Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). „Kaip deklaruoti privačius interesus per PINREG?“, „Kokius sandorius turiu nurodyti?“, „Ar reikia deklaruoti draugiją, kuriai priklausau?”, „Ar turiu nurodyti, kad sesers vyras – mano bendradarbis?“, „Kaip deklaruoti pirkimo dalyvio pareigas?“. Šiais ir kitais privačių interesų deklaravimo klausimais kiekvieną penktadienio popietę VTEK ekspertai talkins atvirose e. konsultacijose.

Be išankstinės registracijos bus galima prisijungti prie virtualaus konsultacijų kambario, išklausyti glaustą deklaravimo atmintinę ir užduoti klausimų. Vienu metu e. konsultacijoje galės dalyvauti ne daugiau kaip 100 asmenų.

E. konsultacijos prasidės kitą savaitę ir vyks dešimt penktadienių iš eilės. Pradžia – visuomet tuo pačiu metu, 13:30 val. Nuoroda prisijungimui prie e. konsultacijų kambario bus kaskart skelbiama VTEK interneto svetainės įvykių kalendoriuje. Dalyvauti galima naudojantis kompiuteriu, planšete arba mobiliuoju telefonu.

Į e. konsultacijas kviečiami visi viešojo sektoriaus atstovai – valstybės politikai, tarnautojai, pareigūnai, teisėjai ir kiti darbuotojai, – kuriems kyla klausimų dėl privačių interesų deklaravimo.

VTEK primena, kad, pradėjus veikti Privačių interesų registrui (PINREG), visi deklaruojantys asmenys turi iki kovo 1 d. iš naujo pateikti privačių interesų deklaracijas, nepaisant to, ar jau yra tai darę anksčiau.

VTEK informacija