2021-04-14

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) bendru sutarimu pritarė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) praėjusių metų veiklos ataskaitai. Sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame VVSK posėdyje, atliekant VTEK veiklos parlamentinę kontrolę.

Pristatydamas pernai metų veiklos rezultatus, VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas akcentavo, kad, 2020-ieji buvo įdirbio metai. Jo teigimu, būdama nedidelė įstaiga, kurioje dirba 5 nariai ir 25 sekretoriato darbuotojai, VTEK ne tik pasirengė naujai priimtų įstatymų įgyvendinimui, vykdė mokymus, konsultavo, teikė rekomendacijas bei intensyviai formavo tarnybinės etikos politiką, bet įgyvendino ir du didžiulius projektus – sukūrė bei įdiegė Privačių interesų registrą (PINREG), skirtą deklaravimui ir kontrolei, bei Skaidrių teisėkūros procesų informacinę sistemą (SKAIDRIS), skirtą lobistinės veiklos viešumo užtikrinimui.

Detaliau VTEK veiklos rezultatus apžvelgė VTEK pirmininko pavaduotoja Evelina Matulaitienė.  

VVSK pirmininkas Ričardas Juška teigė, jog ataskaitos teikimo metu klausimų nekyla. „Norėčiau padėkoti komiteto narių vardu: padarėte praėjusiais metais didžiulį darbą, džiaugiamės tais rezultatais, bendrai pasiektais, ir pritariam ataskaitai. Manau, kad galiu visų mūsų vardu palinkėti sėkmės šiais metais pasiekti tuos tikslus, kuriuos patys sau užsibrėžėte, o praėjusių metų darbas ir pasiekti rezultatai nuteikia optimistiškai – kad tikrai padarysite, – nes jau padarėte daugiau, nei užsibrėžėte“, – sakė VVSK vadovas.

Susipažinti su VTEK veiklos ataskaita:

Žiūrėti VVSK posėdžio įrašą:

VTEK informacija