2021-11-25

Reaguodama į šiandien spaudoje pasirodžiusią informaciją, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis dėl galbūt nedeklaruotos lobistinės veiklos ir lobistinės įtakos. Šių veiksmų imamasi remiantis naujienų portalo „Delfi“ publikacijoje pateiktais duomenimis apie registruotos lobistės Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos galbūt nedeklaruotą Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus atžvilgiu vykdytą lobistinę veiklą dėl Žemės įstatymo pataisų bei šio valstybės politiko galbūt patirtą ir nedeklaruotą lobistinę įtaką. VTEK renka duomenis ir vertins situaciją – ar yra teisinis pagrindas pradėti tyrimą – artimiausiame posėdyje.

VTEK primena, kad teisėtai vykdyti lobistinę veiklą gali tik savo veiklą deklaruojantys juridiniai arba fiziniai asmenys, kurie yra įsiregistravę lobistais. Deklaruoti taip pat turi ir tie, kurie lobistinę įtaką patiria. Vykdytą ar patirtą lobistinę veiklą būtina deklaruoti VTEK Skaidrių teisėkūros procesų informacinėje sistemoje (SKAIDRIS) ne vėliau kaip per 7 dienas nuo šios veiklos pradžios.

Nustačius, kad juridinis asmuo nedeklaruoja lobistinės veiklos, jam gali grėsti bauda iki 4 000 eurų.

Taip pat VTEK vertins spaudoje iškeltas abejones apie R. Šimašiui galbūt galėjusį kilti interesų konfliktą dėl jo partnerės architektės ir projektavimo įmonės akcininkės galimo suinteresuotumo Žemės įstatymo pataisomis.

VTEK primena, kad interesų konfliktas yra situacija, kai atlikdamas tarnybines pareigas ar vykdydamas tarnybinį pavedimą, asmuo turi priimti ar dalyvauti priimant sprendimą, suisjusį ir su jo privačiais interesais.

VTEK informacija