2022-02-03

Privačių interesų registro (PINREG) galimybės ketvirtadienį pristatytos Europos Sąjungos (ES) Dvynių projekto dalyvei – Jordanijos Skaidrumo ir antikorupcijos komisijai (JSAK). Tęsiantis projektui, JSAK vadovai ir kiti jos atstovai į Lietuvą atvyko dar vieno mokomojo vizito. Tikslas – susipažinti su šalyje veikiančia antikorupcine sistema, pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių.

Svečiai iš Jordanijos Hašimitų karalystės susitiko su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko pavaduotoja Evelina Matulaitiene ir VTEK Lobistinės veiklos priežiūros skyriaus vedėja Edita Kavoliūniene. Ekspertės kolegoms iš JSAK pristatė PINREG privalumus padedant viešojo sektoriaus atstovams vengti interesų bei kuriant korupcijai atsparią aplinką. Svečius domino PINREG sąsajos su kitais registrais, įstaigose kontrolę vykdantiems asmenims  skirti funkcionalumai.

ES Dvynių projektas startato pernai gegužę Amane. Pagrindinis partneris – STT, projekte taip pat dalyvauja VTEK, Policijos departamentas bei Austrijos Europos integracijos ir ekonominės plėtros agentūra.

Išsamiau apie ES Dvynių programą.