2022-03-17

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atstovai praėjusių metų institucijos veiklos rezultatus trečiadienį pristatė Seimo Antikorupcijos komisijoje (SAK). 

„Dėkoju VTEK pirmininkui, pavaduotojai ir visiems, kurie dalyvavo, prisidėjo rengiant šią ataskaitą. Iš tiesų, mums buvo įdomu, vertinimas yra geras, progresas yra labai akivaizdus – šiandien tai nuskambėjo iš visų SAK narių. Pasiūlymų taipogi buvo nemažai, galbūt ir mes galėtume per SAK kartu su jumis tas iniciatyvas paversti įstatymo pakeitimo projektais“, – išklausęs VTEK ataskaitos pristatymą teigė SAK pirmininkas Algirdas Stončaitis.  

Pristatydamas institucijos veiklos ataskaitą, VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas teigė, kad 2021-ieji buvo iššūkių metai. „Pernai pradėjo veikti Privačių interesų registras (PINREG) ir Skaidrių teisėkūros procesų informacinė sistema (SKAIDRIS). Ėmėmės visų priemonių, kad asmenys į naująjį PINREG pateiktų deklaracijas per nustatytą terminą ir pavyko pasiekti, kad kritinė masė tai padarytų. SKAIDRIS sistemoje teikiamų deklaracijų skaičiai taip pat sparčiai augo“, – sakė E. Sakalauskas.  

VTEK pirmininkas taip pat išskyrė intensyviai teiktą metodinę pagalbą įvairiems subjektams: savivaldybių tarybų nariams bei Etikos komisijoms, institucijų ir įstaigų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims, lobistams ar jų įtaką patiriantiesiems. „Vienas iš mūsų tikslų – kad mokymai bei metodinė medžiaga persikeltų į virtualią erdvę ir būtų pasiekiami 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę – tai artimiausiu metu užtikrins PINREG“, – teigė E. Sakalauskas. Jis pridūrė, kad pernai VTEK taip pat iškristalizavo ir savo misiją bei viziją, kurios yra nukreiptos į pagalbą deklaruojantiesiems ir jų vadovams valdant privačių interesų keliamas rizikas bei pagalbą laiku ir išsamiai atskleidžiant įtaką teisėkūrai.  

„Mūsų šių metų prioritetuose – daugiau analitinio darbo. 2021 metais Seimo valdyba taip pat ir su Antikorupcijos komisijos pritarimu paskyrė mums papildomus penkis etatus, bet finansavimo negavome ir negalėjome šių etatų formuoti, priiminėti žmonių, tai šiuo atveju ir likome nuošaly su šiomis funkcijomis, tačiau nepaisant to, bandome rezultatą išgauti iš esamų resursų“, – sakė E. Sakalauskas.  

VTEK informacija