2024-09-26 d. posėdyje VTEK nusprendė:

Dėl informacijos stygiaus  VTEK netirs buvusios ministrės M. Navickienės elgesio  

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rugsėjo 26 d. posėdyje nusprendė nepradėti tyrimo dėl buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės  elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms. Komisija išnaudojo visas įstatymų teikiamas galimybes, tačiau dalis svarbios informacijos nebuvo pateikta.  

Posėdyje buvo vertinti pranešimai ir Komisijos iniciatyva papildomai surinkta informacija dėl buvusios ministrės kelionės į Dubajų 2023 metų vasario mėnesį. Aiškintasi, kas apmokėjo šią kelionę – būtent ši aplinkybė yra svarbi sprendžiant, ar  pradėti tyrimą. 

Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, ministrė, kaip bet kuris kitas interesus deklaruojantis ar šiam artimas asmuo, negali priimti dovanų ar paslaugų, jeigu tai susiję su dovanos gavėjo tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis. Be to, dovana deklaruojančiam asmeniui gali daryti įtaką šiam priimant sprendimus dovanotojo atžvilgiu arba, kad deklaruojantis asmuo yra apdovanojamas būtent dėl jo priimamų sprendimų ar dėl galimybės tokius sprendimus priimti. 

Siekdama išsiaiškinti aplinkybes, būtinas priimti sprendimą, Komisija rinko papildomą informaciją iš fizinių ir juridinių asmenų. Komisija negavo rašytinių įrodymų, vienareikšmiškai patvirtinančių, kad būtent Ieva Trinkūnaitė, Vilhelmas Germanas ar kitas fizinis ar juridinis asmuo teikė M. Navickienei dovaną (t. y. apmokėjo kelionės į Dubajų išlaidas). Pabrėžtina, kad vadovaujantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymu, tik Lietuvos institucijos ir įstaigos privalo pateikti VTEK prašomą informaciją. Tai reiškia, kad užsienio šalių jurisdikcijoje esantiems subjektas VTEK reikalavimai/prašymai suteikti informaciją nėra privalomi. 

Vis dėlto VTEK kreipėsi ir į užsienio valstybėse esančius juridinius asmenis (skrydžio organizatorių (tarpininką) bei viešbučio administraciją), tačiau rašytiniais įrodymais patvirtinta informacija dėl subjekto, apmokėjusio kelionės išlaidas, nebuvo suteikta. Todėl Komisija neturėjo galimybių įvertinti, ar M. Navickienė dovaną gavo dėl jos tarnybinio statuso ir/ar pareigų.  

Komisija, gavusi papildomų duomenų apie elgesį, galbūt pažeidžiantį Įstatymo nuostatas, klausimą Monikos Navickienės atžvilgiu galėtų spręsti pakartotinai. 

Dėl Martyno Andriejavo

Komisija, atsižvelgusi į Martyno Andriejavo prašymą ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 8 straipsnio 1 – 4 dalimis, 2024-09-26 posėdyje nusprendė, įrašyti Martyną Andriejavą į lobistų sąrašą.

Dėl UAB Rex Consultorum

Komisija , atsižvelgusi į UAB Rex Consultorum prašymą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 9 straipsnio 4 dalies 1 punktu ir 5 dalimi, nusprendė išbraukti UAB Rex Consultorum iš lobistų sąrašo.