Pradėti tyrimą dėl Biržų vandenų direktorės E. Barkauskienės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tirs, ar UAB „Biržų vandenys“ direktorė Edita Barkauskienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo.

Direktorė 2023 m. gruodžio 21 d. pasirašė sutartį su vartotoju, kuria bendrovė įsipareigojo vartotojui – E. Barkauskienės sutuoktiniui –  tiekti šaltą geriamąjį vandenį ir (ar) teikti nuotekų tvarkymo paslaugas direktorės šeimai priklausančiame individualiame gyvenamajame name.  

Įstatymas įpareigoja vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o interesų konfliktui iškilus – nusišalinti.  

Komisija tyrimą pradėjo gauto pranešimo pagrindu ir Komisijos iniciatyva papildomai surinkta informacija. 

Pradėti tyrimą dėl Lietuvos žirgyno direktorės F. Kelmickaitės veiksmų.

Komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl buvusios UAB „Lietuvos žirgynas“ direktorės Felicijos Kelmickaitės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui. 

F. Kelmickaitė nuo 2024 m. kovo 1 d. iki 2025 m. vasario 19 d. ėjo „Lietuvos žirgyno“, kurio pagrindinė akcininkė – Lietuvos valstybė, direktorės pareigas. Savo privačių interesų deklaracijoje 2024-03-03 F. Kelmickaitė nurodė duomenis apie savo sutuoktinį, sugyventinį arba partnerį. 2024-05-17 ji pavizavo PVM sąskaitą faktūrą, kurią bendrovei išrašė VšĮ „Horseshow LT“, atstovaujama galbūt F. Kelmickaitės artimo asmens. Be kita ko, Komisija gavo informaciją, jog bendrovėje sprendimus dėl sąskaitų apmokėjimo priima direktorius, jis taip pat tvirtina parašu banke mokėjimo nurodymus. Sprendimą dėl šios PVM sąskaitos faktūros apmokėjimo irgi priėmė F. Kelmickaitė.  

Komisija vertins, ar F. Kelmickaitė, vizuodama minėtą PVM sąskaitą-faktūrą, galimai susijusią su jos privačiais interesais, bei priimdama sprendimą dėl jos apmokėjimo ir nuo šių veiksmų nenusišalindama, neveikė interesų konflikto situacijoje. Įstatymas įpareigoja teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o interesų konfliktui kilus – nusišalinti. 

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. 

Įrašyti Socialinių inovacijų fondą į asmenų, darančių įtaką teisėkūrai, sąrašą.

Komisija, išnagrinėjusi gautą Socialinių inovacijų fondo prašymą ir, vadovaudamasi Teisėkūros pagrindų įstatymu, nusprendė įrašyti Socialinių inovacijų fondą į asmenų, darančių įtaką teisėkūrai, sąrašą.  

Išbraukti Koordinacinį centrą „Gilė“ iš asmenų, darančių įtaką teisėkūrai, sąrašo.

Koordinaciniam centrui ,,Gilė“ per nustatytą laiką nepateikus Metinės skaidrių teisėkūros procesų deklaracijos, Komisija, vadovaudamasi Teisėkūros pagrindų įstatymu, nusprendė išbraukti šį centrą iš asmenų, darančių įtaką teisėkūrai, sąrašo.